Kmynų eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Kmynų eterinis aliejus pasižymi priešalerginėmis, spazmus mažinančiomis, antiseptinėmis, apetitą žadinančiomis, sutraukiančiomis, vidurių pūtimą mažinančiomis, dezinfekuojančiomis, diuretinėmis, virškinimą gerinančiomis, stimuliuojančiomis, parazitus varančiomis, kosulį malšinančiomis savybėmis. Teigiamai veikia virškinimą, skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, žadina apetitą, mažina pilvo pūtimą, skatina šlapimo išsiskyrimą.
 

 

Apibūdinimas

Kmynų eterinis aliejus išgaunamas iš paprastųjų kmynų (lot. Carum cari) subrendusių sėklų vandens garų distiliavimo metodu ir yra švelnaus saldžiai prieskoninio kvapo su lengvu pipiriniu dvelksmu.

Veikia raminančiai, padeda slopinti žarnyno spazmus, nervinio pobūdžio virškinimo sutrikimus, įveikti nervinį nuovargį, teigiamai veikia kvėpavimo takus, sergant bronchitu, astma, laringitu, padeda nuraminti perštinčią gerklę.

Moterims kmynų eterinis aliejus gali padėti paskatinti pieno išsiskyrimą, sumažinti menstruacinius negalavimus, naudingas šlapimo sistemai, padeda pasišalinti toksinams.

Kosmetikoje ypač teigiamai veikia riebią, spuoguotą, aknės kamuojamą odą, skatina ląstelių atsinaujinimą, padeda dezinfekuoti žaizdas, mažina odos niežulį, stiprina plaukus.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 3 – 6 lašus kmynų eterinio aliejaus rekomenduojama lašinti į garų lempas ar žvakides ir naudoti kaip nervus raminančią, virškinimo ir šlapimo sistemos veiklą gerinančią priemonę per kvėpavimo takus.

Masažui ir voniai 5 – 6 lašus kmynų eterinio aliejaus rekomenduojama maišyti su 20 ml bazinio aliejaus ar emulgatoriaus (medaus, druskos, jogurto ir pan.) ir naudoti masažui arba pilti į vonią. Procedūros naudingos esant skausmingoms menstruacijoms, virškinimo sutrikimams, sergant kvėpavimo takų infekcijomis, tiek masažas, tiek aromatinė vonia tonizuojančiai veikia odą.

Keletas lašų šio eterinio aliejaus į 10 – 20 ml kremo, losjono, augalinio aliejaus ar kitos kosmetinės priemonės gali padėti sumažinti niežulį, ypač kamuojant aknei, esant bėrimams, kovoti su senėjimo požymiais.

 

Derinimas

Kmynų eterinis aliejus puikiai dera su bazilikų, ramunėlių, kalendrų, imbierų, levandų, apelsinų eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Moterims, kurias kamuoja nereguliarios ar skausmingos mėnesinės, PMS, 5 lašus kmynų eterinio aliejaus rekomenduojama maišyti su 2,5 ml migdolų aliejaus ir gautu mišiniu masažuoti papilvę.

10 lašų kmynų aliejaus rekomenduojama maišyti su 5 ml alyvuogių aliejaus ir mišinį naudoti masažui, siekiant palengvinti toksinų, šlapimo rūgšties, druskų ir skysčių pertekliaus pasišalinimą.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija bei turintiems įvairių sveikatos sutrikimų dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle