Laurų lapų eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Laurų lapų eterinis aliejus pasižymi skausmą malšinančiomis, anestetinėmis, antibakterinėmis, priešgrybelinėmis, antiseptinėmis, vidurių pūtimą mažinančiomis, diuretinėmis, prakaitavimą skatinančiomis, raminamosiomis savybėmis. Itin veiksmingas kamuojant kvėpavimo takų susirgimais, ypač mišiniuose su kitais panašaus poveikio eteriniais aliejais, pasižymi imuninę sistemą stimuliuojančiomis savybėmis.
 

 

Apibūdinimas

Laurų lapų eterinis aliejus išgaunamas iš kilniųjų lauramedžių (lot. Lauris nobilis) lapų ir jaunų šakelių distiliuojant vandens garais ir yra stipraus, aštroko prieskonių aromato, primenančio laurų lapų, kartais šiek tiek eukaliptų dvelksmą.

Laurų lapų eterinis aliejus prilyginamas gamtiniam antibiotikui, manoma, kad gali padėti kovoti su daugeliu infekcijų. Naudingas kamuojant neuralginiams skausmams, ramina gerklės, ausų skausmus, veikia sutraukiančiai. Padeda raminti mėšlungį, kosulį, skausmus, nervinio pobūdžio traukulius ir kitus negalavimus, sukeltus spazmų, trikdančių kvėpavimo takų, raumenų, nervų, kraujagyslių ir vidaus organų darbą. Lengvina menstruacijų metu kamuojamus skausmus, padeda sureguliuoti jų ciklą, padeda raminti epilepsijos, isterijos, streso, depresijos sukeltus negalavimus. Puikus insekticidas, atbaido vabzdžius ir kenkėjus. Tonizuojančiai veikia visą organizmą, gerina kepenų, virškinimo veiklos darbą, padeda reguliuoti endokrininės sistemos veiklą, saugo nuo infekcijų.

Laurų lapų eterinis aliejus itin naudingas kamuojant reumatui, neuralgijai, raumenų skausmams, peršalus, sergant gripu, dantų infekcijomis, teigiamai veikia įvairiausių infekcijų ir bėrimų kamuojamą odą, skatina plaukų augimą, gerina galvos odos būklę.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 1 – 2 lašus laurų lapų eterinio aliejaus lašinkite į aromatines lempas ar žvakides, inhaliacijoms 1 lašą lašinkite į karštą vandenį ir kvėpuokite garais. Procedūros naudingos kamuojant peršalimo simptomams, kosint, skaudant galvai, sudirgus, kamuojant stresui ir pan., puikiai dezinfekuoja aplinkos orą.

Voniai 5 lašus šio aliejaus maišykite su tirpikliu (šlakeliu jogurto, grietinėlės, medaus, pieno, druskos ir pan.) bei pilkite į vandenį. Masažui 3 – 4 lašus maišykite su 15 g bazinio aliejaus ir naudokite kamuojant reumatui, neuralgijai, skaudant raumenims, traukiant mėšlungiui, esant odos bėrimams, kosint (krūtinės masažas), siekiant nuraminti sudirgimą, nervinę įtampą ir t.t.

Įtrynimams 5 – 6 lašus laurų lapų eterinio aliejaus maišykite su 10 g neutralaus aliejaus ir trinkite skaudamas vietas, o kosmetikos praturtinimui 1 lašą šio aliejaus maišykite su 8 – 10 g kremo ar kitos priemonės ir naudokite probleminės, spuoguotos, egzemos, psoriazės, grybelių kamuojamos odos raminimui, dezinfekavimui ir t.t.

 

Derinimas

Laurų lapų eterinis aliejus geriausiai dera su sandalmedžių, kalendrų, eukaliptų, pelargonijų, imbierų, kadagių, levandų, citrinų, apelsinų, rožių, rozmarinų, čiobrelių, kvapiųjų kanangų eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Jei trūksta kūrybingumo, išsekote ir sunkiai sprendžiate problemas, 8 lašus laurų lapų eterinio aliejaus sumaišykite su 1 lašu gvazdikėlių, 1 lašu citrinų ir 35 ml migdolų aliejaus. Mišiniu švelniai įmasažuokite smilkinius.

 

Antiseptinė, tonizuojanti priemonė riebiems plaukams

3 lašus laurų lapų eterinio aliejaus sumaišykite su 4 lašais sandalmedžių, 4 lašais rozmarinų ir 45 ml šampūno. Mišiniu plaukite galvą kaip įprastai.

 

Nagus stiprinantis mišinys

25 ml migdolų aliejaus sumaišykite su 3 lašais laurų lapų ir 3 lašais sandalmedžių eterinio aliejaus. Mišiniu trinkite nagus ir odeles.

 

Skaudant raumenims ir traukiant mėšlungiui, 25 ml švelnaus aliejaus (pvz., migdolų, abrikosų kauliukų ar kt.) sumaišykite su 2 lašais laurų lapų. 4 lašais rozmarinų, 2 lašais imbierų eterinio aliejaus ir mišinį naudokite masažui.

 

Dėmesio koncentraciją gerinantis mišinys

6 lašus laurų lapų eterinio aliejaus sumaišykite su 6 lašais pušų, 6 lašais sandalmedžių, 6 lašais kalendrų eterinio aliejaus ir 250 ml tyro vandens. Mišinį purkškite į aplinką, kai apims mieguistumas ir vangumas.

 

Svarbu!

Laurų lapų eterinio aliejaus patariama vengti nėščiosioms!

 

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle