Mairūnų eterinis aliejus

   
 
Apie produktą:
Mairūnų eterinis aliejus pasižymi skausmą malšinančiomis, spazmus mažinančiomis, antiseptinėmis, priešvirusinėmis, priešbakterinėmis, priešvirusinėmis, vidurių pūtimą mažinančiomis, prakaitavimą skatinančiomis, virškinimą gerinančiomis, diuretinėmis, priešgrybelinėmis, kraujospūdį mažinančiomis, vidurius liuosuojančiomis, raminamosiomis savybėmis. Mairūnų eterinis aliejus gali būti naudingas esant nerviniam išsekimui, kamuojant virškinimo sutrikimams, skaudant raumenims ir sąnariams, esant nereguliarioms menstruacijoms.
 

Apibūdinimas

Mairūnų eterinis aliejus išgaunamas iš kvapiųjų mairūnų (lot. Origanum majorana) lapų ir žydinčių viršūnių distiliuojant vandens garais ir yra šilto, aštroko aromato su kamparo dvelksmu.

Mairūnų eterinis aliejus dėl savo šildančiojo poveikio padeda raminti emocijas, mažina susierzinimą, lengvina streso požymius, padeda nuraminti hiperaktyvius žmones. Atpalaiduoja raumenis, padeda malšinti skausmus, itin naudingas kamuojant reumatui, patempimams, spazmams, sąnarių ir raumenų skausmams.

Ramina virškinimo sistemą, padeda kamuojant mėšlungiui, vidurių užkietėjimui, vidurių pūtimui, teigiamai veikia peršalus, sergant sinusitu, bronchitu ir astma.

Mairūnų eterinis aliejus veikia raminamai, todėl naudojamas galvos skausmų malšinimui, nemigai, vėluojančių, skausmingų ir negausių menstruacijų reguliavimui.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 3 – 6 lašus mairūnų eterinio aliejaus lašinkite į aromatinę lempą ar žvakidę, o inhaliacijoms 1 – 2 lašus šio aliejaus maišykite su karštu vandeniu ir kvėpuokite garais. Procedūros naudingos sergant bronchitu, kosint, kamuojant fiziniam ir emociniam išsekimui, nuovargiui, nemigai, galvos skausmams, stresui ir susierzinimui.

Voniai 3 – 6 lašus šio aliejaus maišykite su šaukštu tirpiklio (pieno, medaus, druskos, aliejaus ir pan.) ir pilkite į vonią, o masažams 4 – 6 lašus mairūnų eterinio aliejaus maišykite su 1 – 2 šaukštais bazinio švelnaus aliejaus ir naudokite masažui. Procedūros teigiamai veikia sergant bronchitu, kosint, kamuojant nugaros ir raumenų skausmams, fiziniam išsekimui, skausmingoms menstruacijoms, nuovargiui, širdgėlai, stresui, skaudant galvą, pykinant ir pan.

Kosmetikos priemonių praturtinimui 2 – 3 lašelius mairūnų eterinio aliejaus maišykite su šlakeliu kremo, losjono ar kitos priemonės ir naudokite odai. Dėl šildančių savybių itin naudinga tepti nušalusias odos vietas.

 

Derinimas

Mairūnų eterinis aliejus geriausiai dera su levandų, kiparisų, sandalmedžių, ramunėlių, bergamočių, eukaliptų, arbatmedžių eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Lygiomis dalimis maišomas su levandų ir ramunėlių eteriniais aliejais bei švelniu baziniu aliejumi, mairūnų eterinis aliejus – puiki priemonė šiurkščioms, grublėtoms odos vietoms, nuospaudoms prižiūrėti.

Skaudant gerklei, kosint 2 lašus mairūnų eterinio aliejaus maišykite su 2 lašais kiparisų ir 1 šaukštu bazinio aliejaus. Mišiniu trinkite krūtinės ir kaklo sritį.

Kamuojant skausmingoms menstruacijoms, 2 lašus mairūnų eterinio aliejaus maišykite su 2 lašais levandų ir 2 lašais šalavijų eterinio aliejaus ir 1 šaukštu bazinio aliejaus. Mišiniu masažuokite papilvę ir apatinę nugaros sritį.

Kamuojant nemigai, 7 lašus mairūnų eterinio aliejaus maišykite su 3 lašais levandų eterinio aliejaus ir 35 ml migdolų aliejaus. Mišiniu švelniai masažuokite smilkinius.

Kamuojant artrito skausmams, 3 lašus rozmarinų eterinio aliejaus maišykite su 3 lašais juodųjų pipirų, 3 lašais mairūnų ir 1 šaukštu bet kokio bazinio pašildyto aliejaus. Įtrinkite į skaudamas vietas, užklokite pašildytu audiniu ir palikite, kol atvės.

Kamuojant astmos priepuoliams, į karštą vandenį lašinkite 4 lašus mandarinų, 2 lašus kiparisų, 3 lašus mairūnų ir 4 lašus eukaliptų eterinio aliejaus. Kvėpuokite garais keletą kartų per dieną, kad išvengti priepuolių.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle