Mandarinų eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Mandarinų eterinis aliejus apibūdinamas kaip turintis antiseptinių, spazmus malšinančių, raminančių, tonizuojančių, valančiųjų, žarnyno veiklą stimuliuojančių savybių. 
 

 

Apibūdinimas

Mandarinų eterinis aliejus išgaunamas šalto spaudimo būdu iš mandarininio citrinmedžio (Citrus reticulata) vaisių žievelių ir yra saldžiai citrusinio, ledinukus primenančio kvapo.

Mandarinų eterinis aliejus ramina nervų sistemą, tonizuojančiai veikia virškinimą, mažina vidurių pūtimą, balansuoja žarnyno veiklą. Naudingas kamuojant nemigai, ypač vaikams, kamuojant nervinei įtampai, stresui, sutrikus virškinimui. Kosmetikoje naudojamas odai stangrinti, skysčių susilaikymui mažinti, odos kraujotakai gerinti, kaip anticeliulitinė priemonė, strijų profilaktikai. Teigiamai veikia spuoguotą, suglebusią raukšlėtą odą.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 3 – 6 lašus mandarinų eterinio aliejaus rekomenduojama lašinti į aromatines lempas, žvakides ar suvilgyti servetėlę ir padėti ant šilto radiatoriaus. Padeda nuraminti nervinę įtampą, sumažinti stresą, suaktyvinti virškinimą.

Masažams 6 – 8 lašus mandarinų eterinio aliejaus rekomenduojama sumaišyti su 1 – 2 valg. š. bazinio augalinio aliejaus ar kremo ir naudoti trynimams, vonioms 6 – 8 lašus šio aliejaus maišyti su 1 šaukštu emulgatoriaus (pieno, kefyro, medaus, druskos ir pan.), supilti į vandenį ir pagulėti joje 15 – 30 min. Naudinga siekiant sumažinti pilvo pūtimą, kamuojant vidurių užkietėjimui ar kitokiems virškinimo negalavimams, pagerinti odos kraujo apytaką, sumažinti skysčių susilaikymą, nuraminti nervus.

Kosmetikos priemonių praturtinimui 4 – 6 lašus mandarinų eterinio aliejaus rekomenduojama maišyti su 10 g kremo ar kitokios kosmetikos priemonės ir naudoti strijų, celiulito profilaktikai, kad sumažinti skysčių kaupimąsi, pagerinti odos kraujo apytaką.

 

Derinimas

Mandarinų eterinis aliejus gerai dera su daugeliu kitų eterinių aliejų, o ypač su bergamočių, cinamonų, šalavijų, levandų, muskatų ir nerolių eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Mišiniai strijų profilaktikai

40 lašų mandarinų eterinio aliejaus sumaišykite su 10 ml erškėtrožių aliejaus ir 100 ml lazdynų riešutų aliejaus.

Arba 2 lašus mandarinų eterinio aliejaus sumaišykite su 2 lašais levandų, 2 lašais nerolių eterinio aliejaus ir 5 ml kviečių gemalų aliejaus. Vienu ar kitu mišiniu kasdien trinkite problemines vietas.

 

Masažinis mišinys riebiai veido odai

4 lašus mandarinų eterinio aliejaus sumaišykite su 4 lašais kiparisų, 3 lašais kadagių eterinio aliejaus ir 20 ml jojoba (simondsijų) aliejaus. Mišiniu švelniai masažuokite veido odą, neliečiant sričių aplink akis.

 

Gaivinantis mišinys dušui

4 lašus mandarinų eterinio aliejaus sumaišykite su 2 lašais bergamočių, 2 lašais pipirmėčių eterinio aliejaus ir 20 ml dušo gelio. Mišiniu prauskitės kaip įprastai.

 

Svarbu!

Mandarinų eterinis aliejus kaip ir daugelis kitų citrusinių sukelia padidintą jautrumą saulės UV spinduliams (sukelia fototoksinį jautrumą), todėl nenaudokite prieš būdami saulėje. Nerekomenduojama naudoti gryną ant odos.

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija bei turintiems įvairių sveikatos sutrikimų dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle