Melisų eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Melisų eterinis aliejus pasižymi antidepresinėmis, priešbakterinėmis, vidurių pūtimą mažinančiomis, širdies veiklą gerinančiomis, raminančiomis, virškinimą gerinančiomis, tonizuojančiomis, karščiavimą ir kraujospūdį mažinančiomis savybėmis. Šio aliejaus didžiausias privalumas – tai nervus ir širdies veiklą raminančios, virškinimą gerinančios, karščiavimą mažinančios ir skausmingas menstruacijas malšinančios savybės.
 

 

Apibūdinimas

Melisų eterinis aliejus išgaunamas iš vaistinių melisų (lot. Melissa officinalis) jaunų žydinčių viršūnių, lapų ir stiebų distiliuojant vandens garais ir yra saldžiai gaivaus citrusinio aromato.

Melisų eterinis aliejus veiksmingai padeda raminti nervus ir kovoja su depresijos požymiais. Šis aliejus gali būti naudingas kamuojant isterijai ir panikai, gali padėti numalšinti padidėjusį širdies plakimą, sąlygotą nervinės įtampos, melisų eterinis aliejus gali padėti sumažinti kraujospūdį, sureguliuoti menstruacijų ciklą, numalšinti menstruacijų metu kamuojamus skausmus.

Tai geros nuotaikos aliejus, padedantis išsklaidyti liūdesį ir nerimą, pagerinantis dėmesio sutelkimą ir atmintį.

Melisų eterinis aliejus gali padėti sureguliuoti virškinimą, gali pagelbėti kamuojant pykinimui ir vėmimui, aliejus veikia vėsinamai karščiuojant ir gali padėti numalšinti galvos skausmus kamuojant peršalimui.

Manoma, kad melisų eterinis aliejus gali būti naudingas pastebėjus pačius pirmuosius pūslelinės (herpes viruso) požymius.

Kosmetikoje šis eterinis aliejus tinka lūpų, taip pat riebios, inkštiruotos odos ir riebių plaukų priežiūrai. Ramina niežulį ir skausmą patepus vabzdžių sugeltas vietas.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 3 – 5 lašus melisų eterinio aliejaus lašinkite į garų lempas ar žvakides, inhaliacijoms 1 – 2 lašus lašinkite į karštą vandenį ir kvėpuokite garais. Procedūros naudingos kamuojant depresijai, siekiant nuraminti nervus ir protą, sumažinti karščiavimą, galvos skausmus, pykinimą.

Voniai 3 – 5 lašus šio aliejaus ištirpinkite stiklinėje kefyro, grietinėlės ar šaukšte aliejaus ar medaus ir pilkite į vandenį, masažui 3 – 4 lašus melisų eterini aliejaus maišykite su 10 ml bazinio augalinio aliejaus ir naudokite masažui, ypač jei kamuoja nervinė įtampa, nerimas, panika, sutrikęs virškinimas, pykina, peršalote skauda galvą ir t.t.

Kosmetikai 2 – 4 lašus šio eterinio aliejaus lašinkite į 5 ml kremo, šampūno ar kitos priemonės ir naudokite, jei kamuoja grybelinės infekcijos, alerginės reakcijos, slenka plaukai ir t.t.

 

Derinimas

Melisų eterinis aliejus geriausiai dera su bazilikų, ramunėlių, rožių, pelargonijų, levandų ir kvapiųjų kanangų (ylang ylang) eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Kamuojant egzemai 1 lašą melisų eterinio aliejaus maišykite su 3 – 4 lašais bazinio aliejaus ir nedideliais kiekiais įtrinkite į pažeistas vietas 1 – 3 kartus per dieną.

 

Kamuojant bronchitui, kosint, karščiuojant, 1 – 2 lašus melisų eterino aliejaus gerai įmasažuokite į krūtinę arba kojų padus.

Kamuojant nereguliarioms menstruacijoms, 2 lašus bazilikų eterinio aliejaus maišykite su 2 lašais pankolių ir 2 lašais melisų eterinio aliejaus. Mišinį maišykite su karštu vandeniu ir dėkite kompresus ant pilvo ar nugaros apatinės srities.

 

Mišinys nuo pūslelinės (herpes viruso)

6 lašus melisų eterinio aliejaus maišykite su 2 lašais mirų, 2 lašais arbatmedžių eterinio aliejaus ir 10 ml obuolių acto bei 25 ml distiliuoto vandens. Švariu tamponėlių mišinio užtepkite ant pažeistos odos. Naudokite keletą kartų per dieną, ypač tuomet, kai tik pajusite pačius pirmuosius požymius.

 

Šio aliejaus turėkite, jei poilsiaujate gamtoje ir naudokite vabzdžių sugeltoms vietoms raminti (2 – 3 lašus melisų eterinio aliejaus maišykite su stikline virinto vandens ir suvilgę švarų audinį, servetėlę ar vatos tamponą, dėkite kompresus).

 

Svarbu!

Melisų eterinis aliejus gali sukelti padidintą jautrumą UV spinduliams (fototoksines reakcijas), todėl neturėtų būti naudojamas ant atvirų kūno vietų prieš būnant saulėje, o masažai turėtų būti atliekami vakare.

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle