Mirtų eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Mirtų eterinis aliejus pasižymi antiseptinėmis, antibakterinėmis, sutraukiančiomis, dezodoruojančiomis, raminamosiomis, dezinfekuojančiomis, atsikosėjimą lengvinančiomis savybėmis. Teigiamai veikia esant nerviniams sutrikimams, kamuojant depresijai, palengvina kvėpavimą sergant viršutinių kvėpavimo takų uždegimais, veikia raminamai ir atpalaiduojančiai. Naudojamas odai stangrinti, valyti ir tonizuoti, patalpoms aromatizuoti.
 

 

Apibūdinimas

Mirtų eterinis aliejus išgaunamas iš tikrųjų mirtų (lot. Myrtus communis) krūmų lapų ir šakelių distiliuojant vandens garais ir yra malonaus, šviežio, balzaminio kvapo.

Manoma, kad naudingas kaip afrodiziakas, padeda stimuliuoti lytines funkcijas.

Palengvina kvėpavimą ir kosulį sergant kvėpavimo takų susirgimais, stiprina dantenas, padeda sumažinti nervinę įtampą, kamuojant stresui, šis aliejus puiki pagalbinė priemonė esant nerviniams sutrikimams, sergant Alzhaimerio, Parkinsono ligomis, kamuojant galūnių drebuliui, baimės jausmui, galvos svaigimui, nerimui. Veikia raminančiai ir atpalaiduojančiai, gali padėti esant impotencijai, frigidiškumui, erekcijos sutrikimams. Mirtų eterinis aliejus ypač vertingas sergant chronišku plaučių uždegimu, katarais, pūslės uždegimu, gali padėti naikinti grybelius, sumažinti alergines reakcijas, palengvinti žarnyno sutrikimus viduriuojant.

Naudojamas kosmetikoje, stangrina, lygina smulkias raukšleles, teigiamai veikia spuoguotą odą, reguliuoja riebalų išsiskyrimą, sutraukia poras, valo ir tonizuoja odą.

Puikiai gaivina, kvėpina aplinkos orą, gali būti naudojamas kaip kūno dezodorantas.

 

Įdomu

Manoma, kad mirtos padeda atsikratyti žalingų įpročių. Šio augalo eterinis aliejus – daugelio mišinių, skirtų norintiems atsisakyti rūkymo, priklausomybės nuo narkotinių medžiagų ir pan., sudėtinė dalis.

 

Naudojimas

Inhaliuojant, į litrą karšto vandens lašinami 1 – 2 lašai mirtų eterinio aliejaus, patalpoms aromatizuoti – 3 – 5 lašai šio aliejaus lašinama į garų lempas ar žvakides. Ypač naudinga sergant kvėpavimo takų ligomis – bronchitu, plaučių uždegimu, katarais, sinusitu, kosint, sloguojant, užsikimšus nosies landoms.

Norint sustiprinti dantenas (ypač jei jos kraujuoja) ar skaudant gerklei, 3 – 5 lašai mirtų eterinio aliejaus maišoma su 200 ml šilto vandens ir skalaujama (nenuryjant).

Voniai 3 – 5 lašai šio aliejaus maišoma su medumi, druska ar pienu ir pilama į vandenį, pirtims ir saunoms – 3 – 5 lašai mirtų eterinio aliejaus maišoma su 500 ml vandens ir pilama ant akmenų (jei tai galima daryti) ar vanojamasi šiame mišinyje pamirkytomis vantomis.

Kosmetikos priemonių praturtinimui 2 – 5 lašus šio aliejaus maišoma su 10 ml kremo, gelio ar kitos priemonės.

 

Derinimas

Mirtų eterinis aliejus geriausiai dera su bergamočių, eukaliptų, juodųjų pipirų, kedrų, mirų, nerolių, juozažolių, levandų, jazminų, citrinžolių, šalavijų, kalendrų, melisų, rožmedžių ir kitais eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Mišinys raukšlių prevencijai, kam virš 30

1 valg. š simondsijų (jojoba) aliejaus

1 arb. š. makadamijų aliejaus

1 arb. š. erškėtrožių aliejaus

3 lašai morkų sėklų eterinio aliejaus

4 lašai penkiagyslių mirtenių (niaouli) eterinio aliejaus

3 lašai mirtų eterinio aliejaus

3 lašai pelargonijų eterinio aliejaus

1 lašas pačiulių eterinio aliejaus

Viską supilkite į tamsų buteliuką ir gerai išplakite. 2 – 4 lašus mišinio užlašinkite ant drėgnų pirštų ir švelniai masažuokite veido odą. Kartokite kas vakarą. 

 

Mišinys kamuojant venų uždegimui

4 lašus mirtų eterinio aliejaus sumaišykite su 4 lašais kiparisų eterinio aliejaus ir 20 ml sezamų aliejaus. Gerai suplakite ir gautu mišiniu masažuokite kojas.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija bei turintiems įvairių sveikatos sutrikimų dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle