Pačiulių eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Pačiulių eterinis aliejus pasižymi antidepresinėmis, priešuždegiminėmis, antiseptinėmis, sutraukiančiomis, diuretinėmis, priešgrybelinėmis, raminamosiomis, karštį mažinančiomis, randus minkštinančiomis, tonizuojančiomis savybėmis. Geras afrodiziakas, atbaido vabzdžius, naudojamas aromatizavimui, padeda kovoti su depresija, nerimu, sustiprina jausmingumą, veiksmingas prieš grybelines infekcijas, vėsina, skatina ląstelių atsinaujinimą.
 

Apibūdinimas

Pačiulių eterinis aliejus išgaunamas iš tikrųjų pačiulių (lot. Pogostemon cablin), notrelinių šeimai priklausančių daugiamečių žolinių vaistinių augalų jaunų, fermentuotų lapelių distiliuojant vandens garais. Aliejus pasižymi saldžiai muskusiniu, stipriu, specifiniu, šiek tiek prieskoniais dvelkiančiu žoliniu aromatu.

Manoma, kad naudingas kaip afrodiziakas, atbaido vabzdžius.

Labai kvapnus, nuo senų laikų naudojamas kvepalų gamyboje.

Pačiulių eterinis aliejus balansuoja emocijas, išsklaido mieguistumą, padeda kovoti su depresija ir nerimu, sustiprina jausmingumą.

Teigiama, kad veiksmingas kovojant su grybelinėmis odos infekcijomis, gelbsti sugėlus vabzdžiams, taip pat gali būti naudojamas kaip vabzdžius atbaidanti priemonė.

Dėl savo diuretinių savybių, šis eterinis aliejus gali būti veiksmingas kovojant su skysčių susilaikymu, teigiamai veikia celiulito pažeistas vietas, padeda sumažinti vidurių užkietėjimą, gali būti puiki pagalbinė priemonė metant svorį.

Puikus gaiviklis, vėsina, mažina uždegiminius procesus. Pačiulių eterinis aliejus skatina ląstelių atsinaujinimą, gali padėti užgydyti žaizdas, užkerta kelią randų susidarymui.

Šis aliejus itin tinka grubiai, įtrūkusiai, labai išsausėjusiai, spuoguotai, egzemos, opų, grybelinių infekcijų kamuojamos odos priežiūrai, gerina galvos odos būklę.

 

Naudojimas

Aromatinei lempai ir inhaliacijoms rekomenduojama naudoti 2 lašus pačiulių eterinio aliejaus ir naudoti kamuojant nerimui, depresijai, siekiant atbaidyti vabzdžius, kad sukurti intymią atmosferą.

Naudojant masažams, 6 – 8 lašai šio aliejaus maišoma su 10 ml bazinio aliejaus, o vonioms – 4 – 6 lašus maišant su emulsikliu (druska, cukrumi, medumi, jogurtu ir pan.) ir pilama į vandenį. Procedūros naudingos kamuojant blogai nuotaikai, turint odos problemų, sergant odos grybelinėmis infekcijomis, esant skysčių susilaikymui ir t.t.

Vabzdžių sugeltas vietas rekomenduojama patepti grynu pačiulių eteriniu aliejumi, keletą lašų užlašinant ant vatos gabalėlio (prieš tai pasitikrinus alerginį jautrumą).

Kosmetikos priemonių praturtinimui 5 – 7 lašus šio eterinio aliejaus rekomenduojama maišyti su 10 g kosmetikos priemonės ir naudoti probleminės odos priežiūrai, senstančiai, vystančiai odai puoselėti, smulkių žaizdelių, bėrimų kamuojamai odai, grybelio pažeistoms vietoms (pvz., esant taip vadinamai „atleto pėdai“).

 

Derinimas

Pačiulių eterinis aliejus puikiai dera su bergamočių, šalavijų, pelargonijų, levandų, mirų ir kt. eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Susijaudinus ir norint atsipalaiduoti, rekomenduojame pasėdėti karštoje vonioje, į kurią supiltas mišinys:

1 šaukštelis vynuogių kauliukų aliejaus, sumaišytas su 5 lašais pačiulių ir 5 lašais levandų, 3 lašais citrinų eterinio aliejaus.

 

Maitinantis mišinys visiems odos tipams

40 ml migdolų aliejaus sumaišykite su 5 ml kviečių gemalų aliejaus, įlašinkite 2 lašus pačiulių, 4 lašus sandalmedžių, 4 lašus mirų ir gerai suplakite. Pačiulių ir mirų eteriniai aliejai paskaitns ląstelių atsinaujinimą, sandalmedžių – suminkštins, o kviečių gemalų aliejus aprūpins vitaminu E.

 

Ryte, prausiantis duše, į saują dušo gelio įlašinkite 2 lašus pačiulių, 5 lašus bergamočių ir 2 lašus levandų eterinio aliejaus. Šiuo mišiniu prauskitės kaip įprastai. Pačiulių eterinis aliejus pakvėpins, bergamočių atgaivins, o levandų – apsaugos nuo bakterijų.

 

Plonus, retus ir sausus plaukus kaskart išplovę šampūnu, perskalaukite tokiu mišiniu: 250 ml distiliuoto vandens sumaišykite su 5 ml obuolių sidro actu, 4 lašais pačiulių ir 5 lašais kvapiųjų kanangų eterinio aliejaus.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle