Pankolių eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Pankolių eterinis aliejus pasižymi apetitą žadinančiomis, antiseptinėmis, spazmus malšinančiomis, vidurių pūtimą mažinančiomis, diuretinėmis, kvėpavimo takų veiklą teigiamai veikiančiomis stimuliuojančiomis, virškinimą gerinančiomis, tonizuojančiomis, parazitus varančiomis savybėmis. Šis eterinis aliejus itin teigiamai veikia virškinimo sistemos veiklą, tonizuoja odą, padeda kovoti su celiulitu.
 

 

Apibūdinimas

Pankolių eterinis aliejus išgaunamas iš paprastųjų pankolių (lot. Foeniculum vulgare) sėklų distiliuojant vandens garais ir yra malonaus, švelnaus, žolinio, gaivaus kvapo, su anyžių dvelksmu.

Pankolių eterinis aliejus padeda kovoti su virškinimo problemomis, tokiomis, kaip pilvo pūtimas, diegliai, vidurių užkietėjimas, pykinimas, vėmimas, anoreksija ir žagsėjimas. Pasižymi diuretinėmis savybėmis, kovoja su celiulitu. Stimuliuoja blužnies veiklą, gali padėti paskatinti pieno laktaciją maitinančioms motinoms. Lengvina atsikosėjimą.

Naudojamas kosmetikoje pankolių eterinis aliejus valo ir tonizuoja odą, mažina patinimus, stangrina, lygina smulkias raukšleles, itin tinka riebiai odai, skaistina.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 2 – 5 lašus pankolių eterinio aliejaus lašinkite į aromatines lempas ar žvakides, inhaliacijoms – 4 – 5 lašus šio aliejaus lašinkite į karštą vandenį ir kvėpuokite garais. Procedūros naudingos sergant anoreksija, kosint, sergant kvėpavimo takų infekcijomis.

Voniai 6 – 10 lašų pankolių eterinio aliejaus maišykite su šaukštu tirpiklio (medaus, pieno, jogurto, druskos ir pan.) ir pilkite į vandenį. Masažams 5 – 7 lašus šio aliejaus maišykite su šaukštu bazinio aliejaus ir naudokite masažui. Procedūros naudingos pučiant pilvui, kamuojant meteorizmui, kolitui, vidurių užkietėjimui, kitoms virškinimo problemoms, kovojant su celiulitu.

Kosmetinių priemonių praturtinimui 5 – 6 lašus pankolių eterinio aliejaus maišykite su 10 – 15 g kremo ar kitos kosmetinės priemonės ir naudokite papilkėjusiai, senstančiai, suglebusiai, raukšlėtai, riebiai odai prižiūrėti, kovai su celiulitu ir pan.

 

Derinimas

Pankolių eterinis aliejus geriausiai dera su pelargonijų, levandų, rožių ir sandalmedžių eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Kad paskatinti pieno gamybą maitinančioms moterims, 5 lašus pankolių eterinio aliejaus maišykite su 30 ml migdolų aliejaus ir mišiniu švelniai masažuokite krūtis.

Kamuojant nereguliarioms menstruacijoms, 2 lašus bazilikų eterinio aliejaus maišykite su 2 lašais pankolių ir 2 lašais melisų eterinio aliejaus. Mišinį maišykite su karštu vandeniu ir dėkite kompresus ant pilvo ar nugaros apatinės srities.

Jei kamuoja kojų pabrinkimas, patinimas, 5 lašus kiparisų eterinio aliejaus maišykite su 5 lašais pankolių eterinio aliejaus ir 20 ml vynuogių kauliukų aliejaus. Mišiniu masažuokite pėdas.

Kaupiantis skysčiams (ypač PMS periodu), 3 lašus pankolių eterinio aliejaus maišykite su 5 lašais kadagių, 10 lašų citrinų, 2 lašais pipirmėčių eterinio aliejaus ir 25 ml migdolų aliejaus. Mišiniu masažuokite apatinę pilvo dalį ir nugaros apačią.

Apetito ir virškinimo pagerinimui, pykinant, pilvo masažui naudokite tokį mišinį: 8 lašus citrinžolių eterinio aliejaus maišykite su 6 lašais imbierų, 3 lašais pipirmėčių, 3 lašais pankolių eterinio aliejaus ir 50 ml simondsijų (jojoba) arba migdolų aliejaus.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle