Pelargonijų eterinis aliejus

   
Apie produktą:
Pelargonijų eterinis aliejus pasižymi stimuliuojančiomis, balansuojančiomis, raminamosiosmis, pirešuždegiminėmis, sutraukiančiomsi savybėmis, itin tinka probleminei odai puoselėti. Padeda slopinti krūtų skausmus menstruacijų metu, švlenina PMS, padeda naikinti grybelius, atstao odos pH.
 

Apibūdinimas

Pelargonijų eterinis aliejus išgaunamas iš kvapiųjų pelargonijų (Pelargonium odoratissimum) lapų ir stiebų hidrodistiliavimo būdu ir yra šiek tiek rožes primenančios aromato, su mėtų, obuolių ir nupjautos žolės dvelksmu.

Padeda balansuoti protinę ir emocinę būseną, turi savybių balansuoti hormoninę pusiausvyrą, stimuliuoti limfinę sistemą. Veikia raminamai, padeda gerinti pasitikėjimą savimi, susikaupimą, mažinti įtampą, skatinti kraujo apykaitą, mažinti kraujospūdį, palengvinti galvos skausmus. Turi stiprių priešuždegiminių, sutraukiančių, smulkioms žaizdelėms padedančių užgyti savybių, atbaido vabzdžius, padeda kovoti su žarnyno parazitais.

Tinka aknės, nudegimų, įpjovimų, dermatito, egzemos kamuojamos odos priežiūrai, padeda naikinti grybelius (ypač Candida albicans), galvos, kūno parazitus. Kosmetinėse priemonėse labai tinka sausai odai, atstato odos pH. Be to, kaip teigiama Kurt Schnaubelt knygoje „Naujoji aromaterapija“, pelargonijų eterinis aliejus, vartojamas išoriškai, slopina krūtų skausmus prieš menstruacijas ir jų metu (vartojant 10 ml pelargonijų eterinio aliejaus su 100 ml bazinio aliejaus).

 

Naudojimas

Aromaterapijoje keletas lašų į garų lempą, žvakę ar garintuvą gali padėti sumažinti streso ir švelnios depresijos simptomus, PMS, nerimą ir įtampą, sušvelninti menopauzės požymius. Panašus poveikis galimas šį aliejų naudojant voniai (keletą lašų maišant su tirpikliais – pienu, grietinėle, druska, medumi, kefyru ar jogurtu) ar masažams (5 lašus pelargonijų eterinio aliejaus maišant su 15 g bazinio aliejaus).

Pelargonijų aliejų maišant į kosmetines priemones (4 – 5 lašai į 15 g kremo, balzamo, pienelio, augalinio aliejaus ir pan.), pagelbėsite egzemos, bėrimų, nudegimų, celiulito, grybelių kamuojamai odai, o tai pat sureguliuosite odos riebalų balansą, padėsite užgyti smulkioms žaizdelėms, opoms, nudegimams. Maišomas su šampūnu, pelargonijų eterinis aliejus padeda kovoti su pleiskanomis.

 

Derinimas

Pelargonijų eterinis aliejus gerai dera maišomas su bazilikų, bergamočių, morkų sėklų, kedrų, šalavijų, greipfrutų, jazminų, levandų, žaliųjų citrinų, nerolių, apelsinų ir rozmarinų eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Minkštinantis, raminantis mišinys voniai

9 lašus levandų eterinio aliejaus sumaišykite su 6 lašais pipirmėčių, 6 lašais citrinų, 3 lašais pelargonijų, 3 lašais ramunėlių, 4 puodeliais maltais avižų dribsniais (susmulkintais elektriniu trintuvu ar kavamale) ir 1 puodeliu rožinės Himalajų druskos. Mišinį laikykite sandariai uždaromame inde ir naudokite voniai. Padeda vaikams, sergantiems vėjaraupiais!

 

Kremas egzemos kamuojamai odai

½ puodelio sviestmedžių aliejaus

20 lašų pelargonijų eterinio aliejaus

30 lašų kedrų eterinio aliejaus

20 lašų levandų eterinio aliejaus

Viską gerai išmaišykite (galite išplakti mikseriu) ir sudėkite į užsukamą indelį. Naudokite išbertai odai minkštinti.

 

Kūno losjonas

1 indelis (155 g) nerafinuoto kokosų aliejaus

100 ml migdolų aliejaus

20 lašų pelargonijų eterinio aliejaus

10 lašų žaliųjų citrinų eterinio aliejaus

Šaukštu ar plakimo šluotele viską gerai išplakite – išmaišykite. Naudokite kūnui ir veido odai.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija bei turintiems įvairių sveikatos sutrikimų dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle