Pipirmėčių eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Pipirmėčių eterinis aliejus apibūdinamas kaip turintis nuskausminamųjų, šaldančių, dezinfekuojančių, priešuždegiminių, spazmus malšinančių, vidurių pūtimą mažinančių, sutraukiančių, atsikosėjimą gerinančių, kraujagysles sutraukiančių, nervus raminančių, gaivinančių, širdies veiklą stimuliuojančių, karštį mažinančių savybių. Geras repelentas (atbaido vabzdžius).
 

 

Apibūdinimas

Pipirmėčių eterinis aliejus išgaunamas iš notrelinių šeimai priklausančio augalo (lot. Mentha piperita) antžeminės dalies (visos žolės) vandens garų distiliavimo būdu ir yra šviežio, aštraus mentolio kvapo.

Pipirmėčių eterinis aliejus stimuliuoja, praskaidrina mintis, gerina koncentraciją, gali padėti sumažinti galvos skausmus, apatiją, migreną, nervinį stresą, dantų skausmą, skausmingas menstruacijas. Lengvina virškinimo sutrikimus, mažina vidurių pūtimą ir dieglius, stimuliuoja tulžies išsiskyrimą. Itin žvalina, gali padėti esant kvėpavimo takų sutrikimams, kosint, sergant sinusitu. Veikia atpalaiduojančiai, padeda nuraminti reumato, neuralgijos sukeliamus skausmus.

Naudojamas kosmetikoje mišiniuose su kitomis priemonėmis pasižymi raminančiomis, odos sudirgimus, niežulį, uždegimus ir paraudimus mažinančiomis savybėmis, vėsina saulėje nudegusią odą, lengvina aknės, dermatitų, grybelių ir kitokių panašių problemų kamuojamos odos būklę. 

 

Naudojimas

Aromatinėms lempoms 5 – 8 lašus pipirmėčių eterinio aliejaus lašinkite į garų lempas ar žvakides ar 2 – 3 lašus lašinkite į karštą vandenį ir kvėpuokite garais, jei kamuoja peršalimas, kosulys, nuovargis, apatija, galvos skausmas, jei norite atbaidyti vabzdžius.

Voniai 5 – 7 lašus šio aliejaus maišykite su druska, medumi, kefyru, jogurtu ar grietinėle ir pilkite į vonią arba 6 lašus maišykite su 10 g bazinio aliejaus ir naudokite masažui, jei kamuoja žarnyno spazmai, nugaros ir galvos skausmai, peršalimo simptomai, kosulys, prakaituoja pėdos, paraudo oda, niežti ar vargina bėrimai ar kitokios uždegiminės odos problemos.

Jei vargina dantenų infekcijos ar blogas burnos kvapas, 2 – 3 lašus pipirmėčių eterinio aliejaus lašinkite į stiklinę drungno vandens ir skalaukite burną (nenurydami!).

Kosmetikos priemonėms praturtinti 4 lašus šio eterinio aliejaus lašinkite į 10 g pagrindo ir naudokite nudegus saulėje, kad sumažinti odos paraudimą ir niežtėjimą kamuojant uždegimams.

 

Derinimas

Pipirmėčių eterinis aliejus gerai dera su eukaliptų, levandų, mairūnų, citrinų ir rozmarinų eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Atgaivinantis, tonusą didinantis mišinys 

50 ml migdolų aliejaus

4 lašai pipirmėčių eterinio aliejaus

4 lašai pelargonijų eterinio aliejaus

10 lašų rozmarinų eterinio aliejaus

Sumaišykite eterinius aliejus, o po to supilkite migdolų aliejų. Gerai suplakite. Mišinį naudokite voniai arba įsitrinkite išsimaudžius. Ypač puikus, jei kamuoja nuovargis po ilgo skrydžio iš vienos laiko juosto į kitą.

 

Mišinys pervargusiems, persitempusiems skaudantiems raumenims

10 lašų rozmarinų eterinio aliejaus

5 lašai levandų eterinio aliejaus

5 lašai citrinų eterinio aliejaus

5 lašai pipirmėčių eterinio aliejaus

30 ml migdolų aliejaus

Pradžioje sumaišykite eterinius aliejus, po to supilkite migdolų aliejų ir gerai suplakite. Įtrinkite į labiausiai skaudamas vietas. Mišinys stipresnis nei įprastai, itin tinkamas labai pervargusiems ir geliantiems raumenims (prieš naudojimą būtinai pasitikrinkite alerginį jautrumą eteriniams aliejams!).

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle