Pušų eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Pušų eterinis aliejus pasižymi priešmikrobinėmis, priešneuralginėmis, antiseptinėmis, priešvirusinėmis, baktericidinėmis, priešuždegiminėmis, diuretinėmis, atsikosėjimą lengvinančiomis, insekticidinėmis (vabzdžius atbaidančiomis), stiprinančiomis, nervų sistemą stimuliuojančiomis savybėmis. Itin naudingas kvėpavimo takų sistemai, skaudant raumenims. Gali būti naudojamas, siekiant išvalyti šlapimo takus.
 

 

Apibūdinimas

Pušų eterinis aliejus išgaunamas iš paprastųjų pušų (lot. Pinus sylvestris) spyglių, viršūninių pumpurų ir šakelių distiliuojant vandens garais ir yra gaivaus miško, sakų aromato.

Pušų eterinis aliejus gali būti itin naudingas siekiant sumažinti psichinį, fizinį ir seksualinį nuovargį, efektyviai valo aplinkos orą, kaip skausmą ir spazmus slopinanti ir šildanti priemonė teigiamai veikia kamuojant artritui, reumatui, raumenų skausmams, spazmams, stimuliuoja kraujotaką.

Šis aliejus padeda stiprinti imuninę sistemą, vartojamas sergant bronchitu, viršutinių kvėpavimo takų uždegimu, tracheitu, laringitu, gripu ir kitomis peršalimo bei virusinėmis ligomis.

Dėka antiseptinių savybių padeda greičiau užgydyti žaizdeles, smulkius įpjovimus, kovoja su niežais, galvos odos parazitais, mažina prakaitavimą.

Pušų eterinis aliejus pasižymi savybėmis, valančiomis inkstus, gali būti efektyvus kamuojant cistitui, prostatos problemoms, sergant šlapimo takų infekcijomis.

Teigiamai veikia nervų sistemą – padeda šalinti nuovargį, lengvina neuralgijos, streso simptomus, gerina protinę veiklą.

Naudojamas kosmetikoje šis aliejus padeda atitolinti senėjimo požymius, stangrina odą, šalina pabrinkimus, tinka kovojant su celiulitu, stiprina plaukų šaknis.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 1 – 2 lašus pušų eterinio aliejaus lašinkite į aromatines lempas ir žvakides, inhaliacijoms – 4 – 5 lašus šio aliejaus į litrą karšto vandens ir kvėpuokite vandens garais. Procedūros naudingos sergant peršalimo ligomis, siaučiant gripui, siekiant dezinfekuoti aplinkos orą, pašalinti tabako kvapą, kosint, sloguojant, kamuojant mieguistumui, pagirioms ir pan.

Voniai 7 – 8 lašus šio eterinio aliejaus maišykite su stikline kefyro, grietinėlės, jogurto ar šaukštu druskos, medaus, švelnaus aliejaus ir pilkite į vonią. 

Masažui 5 – 6 lašus pušų eterinio aliejaus lašinkite į 20 g bazinio aliejaus ir naudokite masažui kamuojant raumenų ar sąnarių skausmams, kovojant su celiulitu ir pan.

Kosmetikai 3 – 4 lašus pušų eterinio aliejaus maišykite su 20 g bet kokio kremo ir naudokite odai puoselėti.

 

Derinimas

Pušų eterinis aliejus geriausiai dera su sandalmedžių, eukaliptų, levandų, niaouli, rozmarinų ir šalavijų eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Dėmesio koncentraciją gerinantis mišinys

6 lašus laurų lapų eterinio aliejaus sumaišykite su 6 lašais pušų, 6 lašais sandalmedžių, 6 lašais kalendrų eterinio aliejaus ir 250 ml tyro vandens. Mišinį purkškite į aplinką, kai apims mieguistumas ir vangumas.

 

Mišinys raumenis atpalaiduojančiam masažui

5 lašus niaouli eterinio aliejaus sumaišykite su 4 lašais levandų, 3 lašais juodųjų pipirų, 3 lašais pušų eterinio aliejaus ir 15 ml abrikosų kauliukų arba migdolų aliejaus. Šiek tiek pašildykite ir naudokite masažui.

 

Jei norite pašalinti blogą kvapą iš batų, į juos įdėkite vatos tamponą, suvilgytą 3 lašais pušų ir 3 lašais citrinų eterinio aliejaus.

Jei norite pašalinti blogą aplinkos kvapą (pvz., tabako dūmų), į aromatinę lempą ar žvakidę įlašinkite 5 lašus pušų, 5 lašus mandarinų ir 5 lašus greipfrutų eterinio aliejaus.

Tonusą ir darbingumą keliančiam, nuovargį šalinančiam masažui 4 lašus pušų eterinio aliejaus maišykite su 3 lašais kadagių ir 2 lašais citrinų eterinio aliejaus bei 2 šaukštais švelnaus augalinio aliejaus. Mišiniu masažuokite kaklą, pečius ir nugarą.

 

Svarbu!

Pušų eterinio aliejaus nevartoti kamuojant ūmiam inkstų uždegimui!

Nerekomenduojama vaikams iki 6 metų amžiaus!

Vartoti tik išoriškai!

Būtina pasitikrinti alerginį jautrumą!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle