Raudonėlių eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Raudonėlių eterinis aliejus pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis, priešbakterinėmis, priešgrybelinėmis, priešvirusinėmis, parazitus varančiomis, menstruacijas skatinančiomis, priešalerginėmis, virškinimą skatinančiomis savybėmis.
 

 

Apibūdinimas

Raudonėlių eterinis aliejus išgaunamas iš paprastųjų raudonėlių (lot. Origanum vulgare) žydinčių viršūnių ir žolės distiliuojant vandens garais. Tai aliejus stipraus, prieskoninio aromato su kamparo dvelksmu.

Raudonėlių eterinis aliejus pasižymi uždegimą, paraudimus bei suerzinimą mažinančiomis savybėmis, teigiamai veikia artrito kamuojamas vietas, padeda sumažinti skausmą.

Šis aliejus gali padėti apsisaugoti nuo virusinių ir bakterinių infekcijų, kamuojant šlapimo takų, virškinamojo trakto bei odos infekcijoms, įvairių grybelinių infekcijų. Raudonėlių eterinis aliejus padeda stiprinti imuninę sistemą, stimuliuoja baltųjų kraujo kūnelių gamybą ir funkcionavimą.

Atbaido vabzdžius, gali padėti atsikratyti parazitų.

Dėl fenolių gausos, šis eterinis aliejus veikia kaip antioksidantas, padeda kovoti su laisvaisiais radikalais, sukeliančiais sunkias ligas, atitolinti senėjimo procesus.

Raudonėlių eterinis aliejus teigiamai veikia moteris, kamuojamas nepageidaujamų menopauzės simptomų, mat turi savybių balansuoti hormonų apykaitą.

Skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, gerina virškinimą, teigiamai veikia kamuojant odos grybelinėms infekcijoms, apsinuodijus maistu, malšina skausmą, mažina pabrinkimus.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 4 – 5 lašus raudonėlių eterinio aliejaus lašinkite į aromatines lempas ar žvakides.

Inhaliacijoms 2 – 4 lašus šio eterinio aliejaus lašinkite ant servetėlės arba 2 -3 lašus lašinkite į karštą vandenį ir kvėpuokite garais. Naudinga kamuojant viršutinių kvėpavimo takų ligoms, žagsint, kamuojant blogai nuotaikai.

Voniai 4 – 5 lašus raudonėlių eterinio aliejaus maišykite su tirpikliu (šaukštu medaus, druskos ar kt.) ir pilkite į vonią.

Masažui 1 – 2 lašus šio aliejaus maišykite su 1 – 2 šaukštais bazinio augalinio aliejaus ir naudokite masžams.

Kosmetikos priemonių praturtinimui 2 – 3 lašus raudonėlių eterinio aliejaus maišykite su 15 ml kremo ar kitos priemonės ir naudokite kūno ar galvos odai.

 

Derinimas

Raudonėlių eterinis aliejus geriausiai dera su levandų, rozmarinų, bergamočių, kiparisų, sandalmedžių, arbatmedžių ir eukaliptų eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Kamuojant odos pūliniams, egzemai ar dermatitui, 3 – 4 lašus raudonėlių eterinio aliejaus maišykite su 1 stikline distiliuoto vandens ir dėkite kompresus ant pažeistų vietų.

 

Jei kamuoja galvos parazitai (utėlės), 30 lašų raudonėlių eterinio aliejaus maišykite su 200 ml šampūno ir mišiniu plaukite galvą ne rečiau kaip 3 kartus per savaitę.

 

Mišinys skaudantiems sąnariams ir raumenims

1 valgomąjį šaukštą migdolų aliejaus sumaišykite su 3 lašais raudonėlių, 4 lašais pipirmėčių, 2 lašais sandalmedžių, 2 lašais levandų eterinio aliejaus ir naudokite skaudančioms vietoms trinti.

 

Kamuojant nuospaudoms, ypač suragėjusioms, lašą raudonėlių aliejaus sumaišykite su ½ šaukšto kokosų aliejaus ir kasdien vakarais gerai įmasažuokite į pažeistas vietas.

 

Manoma, kad raudonėlių eterinis aliejus veiksmingai kovoja su karpomis. Kasdien ilgą laiką tepant jas grynu raudonėlių aliejumi gali būti tikimybė jų atsikratyti. Išbandykite!

 

Svarbu!

Raudonėlių aliejus gali erzinti, todėl prieš naudojant (ypač gryną), būtina atlikti jautrumo testą!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle