Kvapiųjų rožmedžių eterinis aliejus

   
 
Apie produktą:
Kvapiųjų rožmedžių eterinis aliejus pasižymi regeneruojančiomis, antispetinėmis, baktericidinėmis savybėmis, tinka sausai, vystančiai, probleminei, išbėrimų kamuojamai odai puoselėti. Lygina smulkias raukšleles, švelnina, stangrina, padeda balinti pigmentines dėmes, tinka strijų prevencijai nėštumo metu. Skaistina ir jaunina, gerina odos išvaizdą.
 

 

Apibūdinimas

Kvapiųjų rožmedžių (lot. Aniba rosaeaodora) eterinis aliejus išgaunamas iš Pietų Amerikos atogrąžų miškuose augančio medžio drožlių (medienos) garų distiliavimo būdu ir yra švelniai malonaus medienos aromato, su salstelėjusiais gėliniais ir prieskonių atspalviais.

Apibūdinamas kaip turintis antidepresinių, švelnių nuskausminamųjų, antiseptinių, baktericidinių savybių, padeda stimuliuoti imuninę sistemą, malšinti galvos ir raumenų skausmus, mažinti nuovargį ir įtampą, teigiamai veikia kamuojant peršalimui, virusinėms infekcijoms, kosint, skaudant gerklei.

Manoma, kad naudingas kaip afrodiziakas, ypač esant impotencijai ir frigidiškumui.

Geras repelentas, atbaido vabzdžius.

Tinka visų tipų odai, skatina ląstelių atsinaujinimą, dėl savo antiseptinių ir baktericidinių savybių tinka probleminei – aknės, egzemos, dermatito ar kitokių bėrimų kamuojamai odai. Lygina smulkias raukšleles, turi stangrinančių, švelninančių, balinančių savybių, tinka kuperozės (paraudimų) kamuojamai odai, padeda kovoti su pigmentinėmis dėmėmis, minkštinti randus, tinka strijų prevencijai nėštumo metu. Ypač teigiamai veikia brandžią, suvytusią, raukšlėtą odą.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 2 – 3 lašus rožmedžių eterinio aliejaus lašinkite į garų lempas, žvakes ar inhaliatorius. Aromaterapija naudinga peršalus, kosint, kamuojant pirmiesiems ligos požymiams, galvos skausmams, nervinei įtampai, stresui, o taip pat esant lytinio potraukio sutrikimams.

Kosmetikos priemonėms 2 – 3 lašus rožmedžių aliejaus maišykite su 10 ml bazinio aliejaus ar kremo ir naudokite odos minkštinimui, jauninimui, stangrinimui, probleminei odai.

Masažams 5 – 10 rožmedžių eterinio aliejaus maišykite su 20 ml bazinio aliejaus.

Voniai 10 lašų rožmedžių eterinio aliejaus lašinkite į nedidelį kiekį pieno, jogurto, medaus, druskos ar vonios putų ir supilkite į vonią. Ypač veiksminga, jei kamuoja galvos skausmai.

Pirčiai ar saunai keletą lašų rožmedžių eterinio aliejaus lašinkite į kibirą vandens ir šlakstykite sienas, akmenis, gultus, ar mirkykite vantas. Gelbsti kamuojant virusinėms infekcijoms ir peršalimui.

 

Derinimas

Rožmedžių eterinis aliejus labiausiai dera su citrusiniais ir gėliniais eteriniais aliejais, gali būti maišomas su levandų, rožių, citrinų, apelsinų, žaliųjų citrinų, greipfrutų, sandalmedžių, neroli, pelargonijų ir kitais eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Mišinys visų tipų odai

10 ml migdolų aliejaus sumaišykite su 1 lašeliu rožmedžių, 2 lašais nerolių ir 1 lašu mėtų eterinio aliejaus. Drėgnais pirštais tepkite veido odą ryte ir vakare.

 

Afrodiziakinis mišinys masažui

50 ml vynuogių laukiukų aliejaus sumaišykite su 12 lašų rožmedžių, 4 lašais jazminų ir 8 lašais kanangų (ylang-ylang) eterinio aliejaus. Geriausia naudoti vakare.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija bei turintiems įvairių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle