Santalų eterinis aliejus

   
 
Apie produktą:
Santalų eterinis aliejus pasižymi priešuždegiminėmis, antiseptinėmis, antispazminėmis, sutraukiančiomis, vidurių pūtimą mažinančiomis, minkštinančiomis, atsikosėjimą lengvinančiomis, raminamosiomis ir tonizuojančiomis savybėmis. Aliejus teigiamai veikia nervų, kvėpavimo ir šlapimo takų sistemą, veikia kaip afrodiziakas, gerina lytinių funkcijų veiklą, sausą, vystančią odą.
 

Apibūdinimas

Santalų arba santalmedžių eterinis aliejus išgaunamas iš baltųjų santalų (lot. Santalum album) medienos distiliuojant vandens garais ir yra egzotiško, subtilaus medienos aromato.

Santalų eterinis aliejus harmonizuoja ir ramina, padeda sumažinti įtampą ir sumaištį, puikiai tinka depresijos, baimių, kasdienių problemų kamuojamų žmonių savijautai gerinti, gelbsti esant nerviniam išsekimui, nerimui.

Teigiamai veikia kvėpavimo bei šlapimo takų sistemas, lengvina atsikosėjimą sergant bronchitu, astma, naudingas šlapimo sistemos infekcijų, ypač cistito atveju. Gali padėti kamuojant lytinių funkcijų sutrikimams – frigidiškumui ir impotencijai. Geras repelentas, padeda atbaidyti vabzdžius.

Naudojamas odai, santalų eterinis aliejus mažina niežulį ir odos uždegimus, itin tinka senstančiai, suglebusiai, drėgmę praradusiai odai, tonizuoja, minkština, drėkina, standina. Teigiamai veikia randuotą odą, ar sausą odą, pažeistą egzemos, tinka strijų profilaktikai nėštumo metu.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 4 – 5 lašus santalų eterinio aliejaus lašinkite į aromatines lempas ar žvakides, inhaliacijoms – 2 – 3 lašus šio aliejaus lašinkite į karštą vandenį ir kvėpuokite garais. Procedūros naudingos kamuojant nerimui, stresui, įtampai, nemigai, peršalus, kosint ar siekiant atbaidyti vabzdžius.

Masažui 4 – 6 lašus šio aliejaus maišykite su šaukštu švelnaus aliejaus ar kremo ir naudokite odai ar viso kūno masažui. Kosmetikos priemonių praturtinimui 2 – 4 lašus santalų eterinio aliejaus maišykite su 10 – 15 g kremo ar kitos priemonės. Mišiniais galite trinti krūtinę kamuojant kosuliui, peršalimui, naudokite juos sausai, egzemos pažeistai, vystančiai odai prižiūrėti, masažai nuramins sudirgusius nervus, sumažins įtampą, padės atsipalaiduoti.

 

Derinimas

Santalų eterinis aliejus geriausiai dera su bergamočių, juodųjų pipirų, pelargonijų, levandų, mirų, rožių ir kvapiųjų kanangų (ylang ylang) eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Odą stangrinantis mišinys

8 lašus pačiulių eterinio aliejaus maišykite su 5 lašais kiparisų, 5 lašais pelargonijų ir 1 lašų santalmedžių eterinio aliejaus. Mišinį skieskite šlakeliu švelnaus aliejaus ir masažuokite reikiamas vietas.

 

Dėmesio koncentraciją gerinantis mišinys

6 lašus laurų lapų eterinio aliejaus sumaišykite su 6 lašais pušų, 6 lašais santalmedžių, 6 lašais kalendrų eterinio aliejaus ir 250 ml tyro vandens. Mišinį purkškite į aplinką, kai apims mieguistumas ir vangumas.

 

Mišinys romantiškam masažui

5 lašus santalmedžių eterinio aliejaus sumaišykite su 15 lašų kvapiųjų kanangų (ylang-ylang), 3 lašais juodųjų pipirų, 2 lašais imbierų eterinio aliejaus. Mišinį sumaišykite su 15 ml migdolų riešutų aliejaus ir naudokite vakariniam masažui.

 

Tepami kvepalai

Prireiks indelio, į kurį supilsite kvapųjį mišinį, dviejų šaukštelių tarkuoto bičių vaško ir dviejų šaukštelių baltųjų putonių aliejaus ir bent trijų rūšių eterinio aliejaus. Pirmiausiai, pasirinkite keletą mėgstamų eterinio aliejaus rūšių (ne daugiau trijų) ir iš anksto pasigaminkite jų mišinį. Suraskite sau patinkantį kvapą, pvz., mažame indelyje sumaišykite 20 lašų saldžiųjų apelsinų, 15 lašų kvapiųjų kanangų ir 10 lašų santalmedžių eterinio aliejaus (nurodytam vaško ir aliejaus kiekiui reikia 40 – 45 lašų eterinių aliejų mišinio).

Nedideliame inde vandens garų vonelėje šiek tiek pašildykite tarkuotą vašką. Jam ištirpus (tik neperkaitinkite), įpilkite putonių aliejaus ir išmaišykite. Dabar prireiks miklumo, nes į gautą mišinį, kol nesustingo, reikia suspėti sulašinti kvapųjį mišinį, todėl tai, ką tirpdėte, greit nukelkite nuo kaitros ir nedelsdami sulašinkite eterinių aliejų mišinį (jei nespėjote ir mišinys sustingo, vėl šiek tiek pašildykite). 

Greit išmaišykite ir supilkite į paruoštą indelį. Po dešimties minučių kvapusis mišinys bus tinkamas naudojimui. Tai gali būti puiki rankų darbo dovana!

 

Kvapusis tepus mišinys

8 ml vynuogių kauliukų aliejaus

2 g bičių vaško

8 lašai santalmedžių eterinio aliejaus

4 lašai imbierinių citrinžolių eterinio aliejaus

4 lašai kardamonų eterinio aliejaus

Vynuogių kauliukų aliejų pašildykite kartu su bičių vašku ant garų, kol ištirps. Šiek tiek atvėsinkite, tačiau neleiskite pradėti stingti.

Sumaišykite visas eterinio aliejaus rūšis ir supilkite į vaško mišinį. Supilkite į nedidelį sandariai uždaromą indelį ir palikite, kol sustings. Naudokite patepdami alkūnių įlinkius, užausius ar bet kur, kur norite, kad kvepėtų...

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle