Verbenų eterinis aliejus

   
 
Apie produktą:
Verbenų eterinis aliejus pasižymi antiseptinėmis, spazmus malšinančiomis, virškinimą gerinančiomis, minkštinančiomis, insekticidinėmis (vabzdžius atbaidančiomis), raminamosiomis, virškinimą gerinančiomis, tonizuojančiomis, karščiavimą mažinančiomis, kepenų veiklą tonizuojančiomis savybėmis. Aliejus itin teigiamai veikia nervų sistemą, ypač virškinimo sutrikimus, susijusius su nervinės įtampos problemomis, tai puiki kepenų veiklą tonizuojanti, odą minkštinanti priemonė.
 

Apibūdinimas

Verbenų eterinis aliejus išgaunamas iš citrininių verbenų, lietuviškai dar vadinamų citrininėmis aloyzijomis (lot. Aloysia citrodoras arba Aloysia triphylla, Verbena triphylla) lapų distiliuojant vandens garais ir yra saldžiai gaivaus citrininio aromato.

Verbenų eterinis aliejus teigiamai veikia virškinimą, ypač kamuojant spazmams ir diegliams, sunkiai virškinant. Teigiama, jog šis aliejus gali padėti kepenų veiklai po persivalgymo ar alkoholio vartojimo. Padeda greičiau skaidyti riebalus, teigiamai veikia sergant alkoholizmu. 

Ramina kvėpavimo takus, lengvina atsikosėjimą, dezinfekuoja gleivines, gali padėti kamuojant širdies permušimams. Manoma, kad verbenų eterinis aliejus veikia kaip afrodiziakas, gerina lytines funkcijas.

Šis eterinis aliejus gerina depresijos kamuojamų žmonių savijautą, atpalaiduoja, gaivina protą ir kūną, pakelia dvasią, padeda suvaldyti stresą. Padeda kovoti su nemiga ir išsiblaškymu.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 3 – 5 lašus verbenų eterinio aliejaus lašinkite į garų lempas ir žvakides, inhaliacijoms – 1 – 2 lašus į karštą vandenį ir kvėpuokite garais kamuojant nerviniams sutrikimams, stresui, jaučiantis prislėgtam.

Voniai 3 – 5 lašus šio aliejaus maišykite su šlakeliu tirpiklio (medaus, pieno, jogurto, druskos ir kt.) ir pilkite į vonią, masažui 3 – 5 lašus verbenų eterinio aliejaus maišykite su 10 ml bazinio švelnaus aliejaus. Procedūros naudingos kamuojant virškinimo sutrikimams, nemigai, kvėpavimo takų infekcijoms, siekiant stimuliuoti kepenų darbą ir pan.

Kosmetikos priemonių praturtinimui 2 – 5 lašus verbenų eterinio aliejaus maišykite su 10 g kremo ar kitos priemonės ir naudokite odai minkštinti, pabrinkimams mažinti.

 

Derinimas

Verbenų eterinis aliejus geriausiai dera su citrinų, nerolių, rožmedžių, levandų, apelsinų ir kt. eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Mišinys blyškiai odai atgaivinti

50 ml lazdynų riešutų aliejaus gerai suplakite su 5 lašais morkų, 5 lašais citrininių verbenų ir 5 lašais rozmarinų eterinio aliejaus. Drėgnais pirštais tepkite veido odą kas rytą ir kas vakarą.

 

Cukraus kūno šveitiklis

1,25 puodelio rudojo cukraus sumaišykite su ½ puodelio nerafinuoto dygminų aliejaus ir 2 šaukštais citrinų sulčių. Įlašinkite 5 – 10 lašų verbenų eterinio aliejaus ir dar kartą gerai išmaišykite. Naudokite prausiantis duše, ant drėgnos odos, gerai pašveičiant. Nuplaukite vandeniu ir dar drėgną odą patepkite aliejumi.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle