Baobabų aliejus

 
Apie produktą:
Baobabų aliejus pasižymi giliai drėkinančiomis, maitinančiomis ir minkštinančiomis savybėmis. Itin vertinamas dėl ypatingai švelninančių ir minkštinančių savybių. Nuostabiai puoselėja sausą odą!
 

 

Tikrieji baobabai (lot. Adansonia digitata, angliškai dažnai vadinami „monkey bread tree“- beždžionių duonmedžiu) – Afrikos savanos masyvūs, įspūdingo dydžio medžiai, savaime augantys tropinėje Afrikoje, Madagaskare, kai kuriose Indijos vandenyno salose. Tai viena iš nedaugelio pasaulyje augančių medžių rūšių, turinčių vieną storiausių kamienų, kurio skersmuo gali siekti 9 – 12 m., o apimtis net iki 28 m. Medžiai ilgaamžiai, dėl karšto klimato augantys labai lėtai ir galintys išgyventi net iki 2 tūkstančių metų.

Baobabai brandina didelius, apie 30 cm ilgio, savo forma moliūgus primenančius sumedėjusius ir plaukuotus vaisius, kurių vidiniame baltame minkštime slypi apvalios sėklos. Iš baobabų sėklų spaudžiamas itin vertingas tirštas ir klampus aliejus, pasižymintis švelniu, vos juntamu riešutiniu dvelksmu, itin gausus mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9 bei polinesočiųjų riebiųjų rūgščių Omega-6 ir augalinių sterolių, saugančių odą nuo išsausėjimo, šerpetojimo, žalingų išorės veiksnių (UV spindulių, užterštumo, tabako dūmų, streso ir pan.), skatinančių regeneracijos procesus, padedančių atitolinti odos glebimą, raukšlėjimąsi ir palaikančių normalias odos ląstelių funkcijas.

Baobabų aliejus pasižymi giliai drėkinančiomis, maitinančiomis ir minkštinančiomis savybėmis. Itin vertinamas dėl ypatingai švelninančių ir minkštinančių savybių. Nuostabiai puoselėja sausą odą ir:

  • greit ir lengvai susigeria;

  • tonizuoja ir gerina odos elastingumą;

  • yra puikus minkštiklis – nuostabiai švelnina ir giliai drėkina odą bei plaukus;

  • sukuria apsauginį barjerą nuo nepageidaujamų išorinių veiksnių – šalčio, karščio, žvarbos ir vėjo (gausus nesumuilinamų medžiagų, todėl ilgai išsilaiko ant odos);

  • greitina odos ląstelių atsinaujinimą, padeda suminkštinti randus ir išvengti strijų;

  • ramina nudegimų kamuojamos odos nemalonius simptomus, mažina skausmą ir paraudimą bei padeda greičiau atstatyti pažeistus epitelinius audinius;

  • gali padėti greičiau užgyti smulkioms žaizdelėms, įtrūkimams, įpjovimams ir kitiems odos pažeidimams;

  • dėl antioksidantų gausos saugo odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, gali padėti atitolinti senėjimo procesus, todėl itin tinkamas senstančiai, vystančiai, besiraukšlėjančiai odai;

  • dėl nesočiųjų riebalų rūgščių gausos baobabų aliejus veikia priešuždegiminiai, todėl rekomenduojamas egzemos, psoriazės, nudegimų, nušalimų kamuojamos odos priežiūrai ir greitesniam gijimui.

Nerafinuotas baobabų aliejus mažuose buteliukuose rutuliniu antgaliu puikiai tiks sausos, brandžios odos priežiūrai, jautriai paakių odai, lūpų minkštinimui, šerpetojančių odos plotelių, nagų odelių ir rankų odos priežiūrai! Buteliukai itin patogūs naudoti, tokius patogu nešiotis su savimi rankinėje, kišenėje ar turėti visuomet po ranka darbo vietoje. Tai gali būti puiki jauki ir naudinga dovana!

 

Įdomu

Tikrieji baobabai – lapuočiai medžiai, kurie net 9 mėnesius per metus išbūna be lapų, o jų plikos šakos tokios, jog atrodo, kad šie medžiai auga šaknimis į viršų.

Dėl įdomių vaisių formos, baobabas angliškai dažnai vadinamas „monkey bread tree“ – „beždžionių duonmedžiu“.

Iš medžių lapų Afrikoje verdama arbata ar gaminami milteliai, kurie naudojami medicininiais tikslais (sergant dizenterija, kepenų ligomis ir t.t). Iš baobabų žiedų gaminami klijai, jaunos šaknys verdamos panašiai kaip pas mus šparagai, iš žievės gaminamas pluoštas virvėms, krepšiams, kilimams, popieriui ir drabužiams. Vaisių minkštimas valgomas, juose gausu vitamino C, iš jų spaudžiamos sultys.

Baobabų kamienuose vietiniai žmonės įsirengia parduotuves, namus, daržines. Galbūt todėl šie medžiai vadinami gyvybės medžiais!

 

Mūsų patarimai

Aliejų mišinys „nuo raukšlių“

Lygiomis dalimis (pvz., po 5 ml) sumaišykite: erškėtuogių sėklų aliejaus, granatų sėklų aliejaus, arganų aliejaus, šaltalankių aliejaus, kanapių aliejaus, moliūgų sėklų aliejaus ir baobabų aliejaus. Į mišinį įlašinkite keletą lašų vitamino E ir 2 – 3 lašus morkų sėklų eterinio aliejaus. Gerai suplakite, supilkite į nedidelį tamsų buteliuką ir naudokite 2 – 3 kartus per dieną (ypač tinka sritims aplink akis, paakiams ar ten, kur daugiausia smulkių raukšlelių).

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo - informacinio pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

Tapk draugu Facebook tinkle