Avižų dribsniai

 
Apie produktą:
Avižose gausu baltymų ir ląstelienos,fluoro ir kalcio,  geležies , augalinio aliejaus, biotino, naudingo odai, saugančio nuo dermatitų ir alergijos, polifenolių ir gausybė kitų naudingų medžiagų.
 

Sėjamoji aviža (lot. Avena sativa) – vienmetė žolė, kaip kultūrinis augalas dar pirmaisiais mūsų eros metais pradėtas auginti Šiaurės Europos tautų, tame tarpe ir lietuvių. Šiuo metu plačiau auginama Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, JAV, Kanadoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Pagal varpinių javų pasėlių plotų dydį užima septintą vietą pasaulyje po kviečių, miežių, sorgų, sorų, kukurūzų ir ryžių.

Avižų grūduose yra riebalų, baltymų, angliavandenių, steroidinių saponinų, flavonoidų, eterinių aliejų, aminorūgščių, vitaminų B1, B2, B6, E, beta karoteno, fermentų, mineralinių medžiagų - vario, kobalto, nikelio, chromo, molibdeno, jodo, mangano, cinko, daug kalcio, kalio, fosforo, geležies, magnio ir kt.

 

Avižų dribsniuose itin gausu angliavandenių, baltymų, mineralų - magnio, mangano, kalio, cinko, seleno, vario, tirpiųjų skaidulų.

 

Mūsų patarimai

Avižinių dribsnių blynai

Sveikuoliški avižiniai sausainiai

Avižų kisielius

 

Informacija parengta remiantis J. Vasiliausko knyga „Gamtos vaistinė“, 2010 m., Alma Littera

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo - informacinio pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle