Kamuto kviečiai

 
Apie produktą:
Kamuto kviečiai, dar vadinami egiptietiškais kviečiais, senovinė kultūra. Sodrios gintaro spalvos, du ar net tris kartus didesni nei įprasti kviečiai, labai vertinami dėl salstelėjusio, sodraus riešutinio skonio ir savo maistinių savybių. Kamuto kviečiai priskiriami kietagrūdžiams kviečiams, jų sudėtyje yra 20 – 40% daugiau baltymų nei įprastuose kviečiuose, taip pat daugiau lipidų, aminorūgščių vitaminų (ypač vitamino E), mineralų (magnio, cinko, seleno) ir augalinės ląstelienos. Geras energijos šaltinis!

 

Kamuto kviečiai, dar vadinami Khorasan kviečiais arba egiptietiškais kviečiais – senovinė, prieš tūkstančius metų auginta kviečių rūšis, manoma, kad kilusi iš dabartinių Afganistano ir Irano žemių ir nuo seno labai vertinama. Šiandien auginami Irane, Khorasan provincijoje, Europoje, kai kuriuose Vidurio Rytų regionuose, Kanadoje ir JAV. Daugiausiai šių kviečių suvartojama Italijoje.

 Kamuto grūdai – sodrios gintaro spalvos, du ar net tris kartus didesni nei įprasti kviečiai, labai vertinami dėl salstelėjusio, sodraus riešutinio skonio ir savo maistinių savybių. Kamuto kviečiai priskiriami kietagrūdžiams kviečiams, jų sudėtyje yra 20 – 40% daugiau baltymų nei įprastuose kviečiuose, taip pat daugiau lipidų, aminorūgščių vitaminų (ypač vitamino E), mineralų (magnio, cinko, seleno) ir augalinės ląstelienos. Šiuose kviečiuose, kaip ir spelta, maistingosios medžiagos yra susikaupusios ne tik išoriniame gemale, kuris nėra pašalinamas, bet ir visame grūde. Itin gausus gliuteno kiekis, lyginant su kitais kviečiais, yra kitokios struktūros.

Iš kamuto kviečių gaminami miltai kepiniams, duonai, pyragams, blynams, iš grūdų verdamos košės, plovai, gaminamos šaltos salotos, sriubos, garnyrai prie kitų patiekalų. Dėl natūralaus kamuto grūdų saldumo, patiekaluose su šiais kviečiais reikia mažiau cukraus (tu tarpu kitos kviečių rūšys turi ne saldumo, o kartumo). Šie kviečiai tinka daiginimui, rekomenduojami žaliavalgiams.

 

Mūsų patarimai

Kamuto kviečių virimas

1 puodelis kamuto grūdų

2 puodeliai vandens

Kad greičiau išvirtų, kamuto kviečius rekomenduojama prieš virimą per naktį pamirkyti vandenyje. Mirkytus kviečius nusunkite ir užpylę verdančiu vandeniu, pridenkite ir virkite ant nedidelės kaitros apie 40 – 45 minutes iki pageidaujamo minkštumo (išvirę grūdai turi lengvai būti sukramtomi). Nemirkyti kviečiai verda ilgiau ir užpilami didesniu vandens kiekiu (santykiu 1:3).

 

Špinatų salotos su kamuto kviečiais ir apelsininiu užpilu

3 – 4 saujos jaunų špinatų

½ puodelio mirkytų kamuto grūdų

¼ puodelio saulėgrąžų branduolių

apie 50 g feta sūrio

užpilui

½ puodelio šviežiai spaustų apelsinų sulčių (maždaug iš 2 apelsinų)

¼ puodelio graikinių riešutų aliejaus

2 valg. š. medaus

žiupsnis čili pipirų dribsnių

Kamuto kviečius išvirkite užpylę vandeniu santykiu 1:2. Nusunkite ir atvėsinkite.

Apelsinų sultis suplakite su medumi, aliejumi ir pipirais. 

Špinatus dubenyje sumaišykite su kviečiais, saulėgrąžomis, užtrupinkite feta sūrio. Supilkite užpilą ir išmaišykite. Skanaus!

 

Tapk draugu Facebook tinkle