Lukštentos avižos

 
Apie produktą:
Avižose gausu baltymų , ląstelienos ir kitų naudingų medžiagų.
 

Sėjamoji aviža (lot. Avena sativa) – vienmetė žolė, kaip kultūrinis augalas dar pirmaisiais mūsų eros metais pradėtas auginti Šiaurės Europos tautų, tame tarpe ir lietuvių. Šiuo metu plačiau auginama Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, JAV, Kanadoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Pagal varpinių javų pasėlių plotų dydį užima septintą vietą pasaulyje po kviečių, miežių, sorgų, sorų, kukurūzų ir ryžių.

Tai vieni vertingiausių grūdų, iš kurių gaminami miltai, dribsniai, kruopos. Avižų patiekalai lengvai virškinami ir labai maistingi, tai geras dietinis produktas. Įrodyta, kad avižos ir iš jų pagaminti maisto produktai didina fizinį ir dvasinį organizmo atsparumą.

 

Įdomu

Nuo seno avižų nuoviru buvo mažinamas potraukis nikotinui. Šaukštą grūdų iš vakaro užpildavo dviem stiklinėmis šilto virinto vandens, o rytą pavirindavo 5 – 10 min., perkošdavo ir gerdavo kaip arbatą.

 

Mūsų patarimai

 

Stiklinę avižų iš vakaro gerai perplaukite šaltu vandeniu, užplikykite stikline verdančio vandens ir palikite per naktį. Ryte nukoškite, o skystį išgerkite per tris kartus. Tokį nuovirą rekomenduojama gerti 3 mėnesius, o po 4 savaičių – pakartoti.

 

 

Avižų kruopas nuplaukite, gausiai užpilkite vandeniu ir virkite, kol suminkštės. Vandenį nusunkite ir pasidėkite, o išvirtas avižas sumalkite ir vėl sudėkite į puodą. Užpilkite nuoviru ir dar įpilkite šviežio vandens (iš viso 1 dalis avižų tyrės ir 3 dalys skysčio). Nuolat maišydami pavirkite apie pusvalandį. Pagardinkite medumi ir pertrinkite per sietelį. Per dieną siūloma gerti pagal pageidavimą, iki litro nuoviro.

 

0,5 – 1 kg avižų grūdų supilkite į drobinį maišelį ir virkite apie 10 minučių. Truputį nuspauskite, atvėsinkite, kad nedegintų ir dar karštą dėkite ant skaudamų vietų. Ant viršaus uždėkite plėvelę, apriškite minkštu drobiniu audeklu ir palaikykite apie pusvalandį. Nuėmus kompresą, skaudamas vietas pamasažuokite ricinų aliejumi (masažuokite, kol aliejus įsigers).

 

Avižų pienas

50 g lukštentų avižų užpilkite vandeniu ir palikite brinkti per naktį. Išbrinkusias avižas nusunkite ir sutrinkite su 1 l vandens. Valandai palikite pastovėti kambario temperatūroje. Iškoškite per tankų audinį, gerai nusunkite (tirščius sunaudokite duonai ar pyragams kepti), pagal skonį pagardinkite agavų sirupu ar ruduoju cukrumi ir mėgaukitės! Galite maišyti su trintomis uogomis, chia sėklomis ir gaminti koktelius...

 

Informacija parengta remiantis J. Vasiliausko knyga „Gamtos vaistinė“, 2010 m., Alma Littera

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo - informacinio pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 
 

Tapk draugu Facebook tinkle