"Jasmine" ryžiai

 
Apie produktą:
Jasmine ryžiai – tai nepakartojamo aromato ir išskirtinio skonio ilgagrūdžiai ryžiai. Dar vadinami kvapiaisiais arba tailandietiškais, mat auginami Tailande. Naudojami gaminant garnyrus, mėsos ir žuvų patiekalus, tinka desertams ir vaisių salotoms ruošti. Ypač tinka japoniškos, tailandietiškos ir kiniškos virtuvės patiekalams gaminti. Jazminų ryžiai pasižymi gėliniu aromatu ir išvirę būna minkšti, lipnūs. Lyginant su kitais ilgagrūdžiais - basmati ryžiais, šie ryžiai trumpesni ir storesni pagal išvaizdą, gardžiausi virti garuose.

 

Ryžiai – miglinių augalų genčiai priklausanti kultūra, kilusi iš Pietryčių Azijos. Tai vienintelis kultūrinis augalas, auginamas vandeniu užlietame lauke, jų derlius gali būti nuimamas net tris kartus per metus. Daugelyje Azijos šalių - tai nuo seno svarbiausias maistinis augalas. Apskritai pasaulyje ši grūdinė kultūra laikoma viena seniausių ir populiariausių.

Europą ryžiai pasiekė tik viduramžiais. Ilgą laiką tai buvo brangi atvežtinė egzotika, vartojama tik vaistams. Šiuo metu iš šimto pasaulyje auginamų ryžių rūšių Europoje prekiaujama vos dvidešimčia. Jos viena nuo kitos ne itin skiriasi, tačiau kiekviena turi tik jai būdingų savybių.

Ryžiuose gausu vitaminų, angliavandenių, baltymų, ląstelienos, mineralinių medžiagų (kalio, fosforo, cinko, geležies, magnio, kalcio) ir kitų naudingųjų medžiagų, kurių kiekiai ir sudėtinės dalys skiriasi priklausomai nuo ryžių rūšies (ruduosiuose ryžiuose šių medžiagų kiekis ženkliai didesnis nei baltuosiuose). Pagal struktūrą ryžiuose esantys angliavandeniai (jų ryžiuose yra daugiausiai) priskiriami sudėtiniams, t.y., tokiems, kurie žmogaus organizmą energija aprūpina ilgesnį laiką. Ryžiuose esantys B grupės vitaminai itin svarbūs maisto medžiagas žmogaus organizme paverčiant energija.Šių grūdų sudėtyje esančios aminorūgštys, reikalingos ląstelių atsinaujinimui. Ryžiuose esantys baltymai labai vertingi ir lengvai pasisavinami, o skaidulinės medžiagos padeda iš organizmo šalinti skysčius ir šlakus. 

Ryžiai itin rekomenduojami žmonėms, turintiems širdies ir kraujagyslių veiklos bei virškinimo sutrikimų, siekiantiems atsikratyti antsvorio, tai ypač naudingas produktas vyresnio amžiaus žmonėms ir vaikams.

Pagal formą ryžiai skirstomi į ilgagrūdžius, vidutinio ilgio ir trumpagrūdžius arba apvaliagrūdžius. Pagal apdorojimo būdą – į ruduosius, baltuosius ir plikytus, esti raudonųjų ir juodųjų ryžių rūšių.

Pagal pavadinimą (veislę) ir auginimo regioną, ryžiai gali būti patys įvairiausi – arborio, basmati, jazminų, tailandietiški, indika, lipnūs, rudieji ir t.t.

„Jasmine“ arba jazminų ryžiai - nepakartojamo aromato ir išskirtinio skonio ilgagrūdžiai ryžiai. Dar vadinami kvapiaisiais arba tailandietiškais, mat auginami Tailande. Naudojami gaminant garnyrus, mėsos ir žuvų patiekalus, tinka desertams ir vaisių salotoms ruošti. Ypač tinka japoniškos, tailandietiškos ir kiniškos virtuvės patiekalams gaminti.

Jazminų ryžiai pasižymi gėliniu aromatu ir išvirę būna minkšti, lipnūs. Lyginant su kitais ilgagrūdžiais - basmati ryžiais, šie ryžiai trumpesni ir storesni pagal išvaizdą, gardžiausi virti garuose.

 

Mūsų patarimai

Jazminų ryžių virimas

1 puodelį jazminų ryžių gerai perskalaukite po tekančiu vandeniu (kad išsiplautų kuo daugiau krakmolo), suberkite į puodą, užpilkite 1,5 puodelio vandens ir įberkite 0,5 arbatinio šaukštelio druskos. Užvirkite. Užvirus, išmaišykite, uždenkite dangčiu, kaitrą sumažinkite iki mažiausios ir virkite nejudinant apie 18 min. Nukelkite nuo kaitros ir palikite pastovėti uždengtą dar 5 minutes. Supurenkite šakute ir patiekite.

 

Jazminų ryžiai su kokosu ir cukrumi

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo - informacinio pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle