Rudieji ilgagrūdžiai ryžiai

 
Apie produktą:
Rudieji ryžiai – tai iš dalies išvalyti ryžiai. Juos apdorojant pašalinamas tik viršutinis apvalkalas - luobelė. Ant grūdo esančios sėlenos išlieka sveikos. Šių ryžių skonis ne toks švelnus kaip baltųjų, tačiau juose daug daugiau maistingųjų medžiagų, mat didžioji naudingųjų medžiagų dalis slypi sėlenose. Rudieji ryžiai itin gausūs skaidulinių medžiagų, gebančių absorbuoti ir pašalinti toksinus iš organizmo, todėl tai dažnas produktas, naudojamas dietoms ir organizmo valymui.

 

Ryžiai – miglinių augalų genčiai priklausanti kultūra, kilusi iš Pietryčių Azijos. Tai vienintelis kultūrinis augalas, auginamas vandeniu užlietame lauke, jų derlius gali būti nuimamas net tris kartus per metus. Daugelyje Azijos šalių - tai nuo seno svarbiausias maistinis augalas. Apskritai pasaulyje ši grūdinė kultūra laikoma viena seniausių ir populiariausių.

Europą ryžiai pasiekė tik viduramžiais. Ilgą laiką tai buvo brangi atvežtinė egzotika, vartojama tik vaistams. Šiuo metu iš šimto pasaulyje auginamų ryžių rūšių Europoje prekiaujama vos dvidešimčia. Jos viena nuo kitos ne itin skiriasi, tačiau kiekviena turi tik jai būdingų savybių.

Rudieji ryžiai – tai iš dalies išvalyti ryžiai. Juos apdorojant pašalinamas tik viršutinis apvalkalas - luobelė. Ant grūdo esančios sėlenos išlieka sveikos. Šių ryžių skonis ne toks švelnus kaip baltųjų, tačiau juose daug daugiau maistingųjų medžiagų, mat didžioji naudingųjų medžiagų dalis slypi sėlenose.

Unikali rudųjų ryžių savybė – tai, kad patekę į žmogaus organizmą, ryžiai, dėl skaidulinių medžiagų gausos, surenka kenksmingas medžiagas, patenkančias su maistu ir pašalina iš organizmo. Dėl tokių absorbuojamųjų savybių rudieji ryžiai laikomi vienu pagrindinių organizmo valymui naudojamų maisto produktų.

Šiuose ryžiuose esantys angliavandeniai (jų ryžiuose yra daugiausiai) priskiriami sudėtiniams, t.y., tokiems, kurie žmogaus organizmą energija aprūpina ilgesnį laiką. Ryžiuose esantys B grupės vitaminai (B1, B2, B5) itin svarbūs maisto medžiagas žmogaus organizme paverčiant energija  Ryžiuose esantys baltymai labai vertingi ir lengvai pasisavinami, o skaidulinės medžiagos padeda iš organizmo šalinti skysčius ir šlakus. 

Rudieji ilgagrūdžiai ryžiai skiriasi nuo įprastų rudųjų ryžių savo ilgiu ir sudėtimi (juose mažiau krakmolo rūšies – amilopektino, nuo kurio ir priklauso ryžių lipnumas) . Išvirę ilgagrūdžiai ryžiai pasidaro labiau birūs ir mažiau sukibę nei įprasti rudieji ryžiai, šių ryžių rūšis itin tinka plovų, troškinių, salotų gaminimui, kaip garnyras prie įvairių patiekalų.

 

Mūsų patarimai

Rudųjų ilgagrūdžių ryžių virimas

Ryžius prieš verdant nuplaukite po tekančiu vandeniu (kol vanduo nebebėgs drumstas) ir vieną puodelį ryžių užpilkite dviem puodeliais vandens. Įbėrę druskos užvirinkite, kaitrą sumažinkite iki mažiausios ir virkite 40 – 50 minučių uždengtą (nemaišykite!). Puodą nukelkite nuo kaitros ir palikite pastovėti dar 5 minutes, o tuomet supurenkite šakute ir patiekite.

 

Rudųjų ryžių pudingas

1 puodelis virtų rudųjų ilgagrūdžių ryžių

1 puodelis pieno

0,5 puodelio grietinėlės

¾ puodelio kokosų pieno

apie 50 g palmių cukraus

¼ arb. š. maltų kardamonų

sauja geltonųjų razinų

sauja kapotų riešutų (pvz., migdolų)

Puode virtus ryžius užpilkite pienu ir užvirkite. Kaitrą sumažinkite ir virkite maišydami, kol ims tirštėti, apie 5 min.

Kaitrą padidinkite, supilkite grietinėlę, kokosų pieną, suberkite kardamonus ir virkite dar 5 – 10 min., kol sutirštės. Puodą nukelkite nuo kaitros, įmaišykite razinas ir riešutus, uždenkite ir palikite, kad pabrinktų. Patiekite šiltą. Skanaus!

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo - informacinio pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle