Rudieji ryžiai

 
Apie produktą:
Rudieji ryžiai – tai iš dalies išvalyti ryžiai. Juos apdorojant pašalinamas tik viršutinis apvalkalas - luobelė. Ant grūdo esančios sėlenos išlieka sveikos. Šių ryžių skonis ne toks švelnus kaip baltųjų, tačiau juose daug daugiau maistingųjų medžiagų, mat didžioji naudingųjų medžiagų dalis slypi sėlenose. Rudieji ryžiai itin gausūs skaidulinių medžiagų, gebančių absorbuoti ir pašalinti toksinus iš organizmo, todėl tai dažnas produktas, naudojamas dietoms ir organizmo valymui.
 

 

Ryžiai – miglinių augalų genčiai priklausanti kultūra, kilusi iš Pietryčių Azijos. Tai vienintelis kultūrinis augalas, auginamas vandeniu užlietame lauke, jų derlius gali būti nuimamas net tris kartus per metus. Daugelyje Azijos šalių - tai nuo seno svarbiausias maistinis augalas. Apskritai pasaulyje ši grūdinė kultūra laikoma viena seniausių ir populiariausių.

Europą ryžiai pasiekė tik viduramžiais. Ilgą laiką tai buvo brangi atvežtinė egzotika, vartojama tik vaistams. Šiuo metu iš šimto pasaulyje auginamų ryžių rūšių Europoje prekiaujama vos dvidešimčia. Jos viena nuo kitos ne itin skiriasi, tačiau kiekviena turi tik jai būdingų savybių.

Rudieji ryžiai – tai iš dalies išvalyti ryžiai. Juos apdorojant pašalinamas tik viršutinis apvalkalas - luobelė. Ant grūdo esančios sėlenos išlieka sveikos. Šių ryžių skonis ne toks švelnus kaip baltųjų, tačiau juose daug daugiau maistingųjų medžiagų, mat didžioji naudingųjų medžiagų dalis slypi sėlenose.

Unikali rudųjų ryžių savybė – tai, kad patekę į žmogaus organizmą, ryžiai, dėl skaidulinių medžiagų gausos, surenka kenksmingas medžiagas, patenkančias su maistu ir pašalina iš organizmo. Dėl tokių absorbuojamųjų savybių rudieji ryžiai laikomi vienu pagrindinių organizmo valymui naudojamų maisto produktų.

Rudieji ryžiai padeda greičiau atsigauti po ligų, normalizuoja miegą, skatina laktaciją krūtimi maitinančioms moterims. Nevalyti ryžiai padeda šalinti iš organizmo druskų sankaupas, todėl ypač rekomenduojami žmonėms, sergantiems širdies, kraujagyslių ir inkstų ligomis. Ryžius taip pat naudinga valgyti apsinuodijus maistu, karščiuojant, tai ypač naudingas produktas vyresnio amžiaus žmonėms ir vaikams ar siekiantiems atsikratyti antsvorio.

Šiuose ryžiuose esantys angliavandeniai (jų ryžiuose yra daugiausiai) priskiriami sudėtiniams, t.y., tokiems, kurie žmogaus organizmą energija aprūpina ilgesnį laiką. Ryžiuose esantys B grupės vitaminai (B1, B2, B5) itin svarbūs maisto medžiagas žmogaus organizme paverčiant energija ir stiprinant nervų sistemą. Šių grūdų sudėtyje esančios aminorūgštys, reikalingos ląstelių atsinaujinimui. Ryžiuose esantys baltymai labai vertingi ir lengvai pasisavinami, o skaidulinės medžiagos padeda iš organizmo šalinti skysčius ir šlakus.

Rudieji ryžiai – tai vidutinio ilgio ryžių rūšis, juose gausiau krakmolo – amilopektino, todėl išvirę jie pasidaro lipnūs ir tinka paeljų, pudingų, sušių gamybai, košėms virti, daugiaryžiams (it. risotto), daržovių įdarams ruošti.

 

Mūsų patarimai

Ryžius rekomenduojama berti tik į verdantį vandenį. Svarbu ryžių nepervirti, nes tuomet daugiau suyra juose esančių naudingųjų medžiagų. Rudieji ryžiai verda apie 40 minučių.

 

Rudųjų ryžių virimas I būdas

1 stiklinę rudųjų ryžių perplaukite po tekančiu vandeniu (galite pamirkyti keletą valandų šaltame vandenyje) . Puode užvirkite 2,5 puodelio vandens ir įberkite druskos. Suberkite ryžius ir vandeniui užvirus, kaitrą sumažinkite iki mažiausios, puodą uždenkite ir virkite apie 40 – 50 minučių, kol ryžiai sugers visą skystį (nemaišykite!). Nukelkite nuo kaitros ir dar palikite pastovėti apie 5 minutes. Supurenkite šakute ir patiekite.

 

Rudųjų ryžių virimas II būdas

Prieš verdant ruduosius ryžius pamirkykite šaltame vandenyje. Tada nupilkite vandenį, į puodą pripilkite šviežio šalto vandens, suberkite ten ryžius ir tik tada užvirkite. Po 10 minučių vandenį nupilkite, ryžius vėl sudėkite į šaltą vandenį, dar kartą užvirinkite ir virkite apie 15 minučių. Puodą nuimkite nuo kaitros, apgaubkite šiltu rankšluosčiu ir palaikykite keletą valandų.

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo - informacinio pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle