Ryžių makaronai

 
Apie produktą:
Ryžių makaronai, tai makaronai, pagaminti iš ryžių miltų ir vandens, kartais su krakmolo priemaiša. Labai populiarūs Azijos šalių virtuvėje, gali būti švieži, džiovinti ar šaldyti. Ryžių makaronai gaminami pačių įvairiausių formų – ploni spageti formos, ilgi ir plokšti, lakštiniai ir vermišeliai, skirti sriuboms, suktinukams, plonų lazdelių pavidalo, naudojami salotoms, sriuboms ir suktinukams ir t.t.

 

Šiuos makaronus labai nesudėtinga paruošti (priklausomai nuo patiekalo, jų net nereikia virti, pakanka pamirkyti), gera jų savybė – jie puikiai sugeria kitų, kartu gaminamų patiekalų ir padažų skonį. Ryžių makaronuose nėra glitimo, todėl tai puikus ir gardus produktas gliutenui alergiškiems žmonėms.

Trumpai virti ar mirkyti ir pakepti ryžių makaronai labai tinka su daržovėmis, mėsa, jūrų gėrybėmis, juos galima naudoti visur, kur tinka įprasti makaronai.

 

Įdomu

Kartais ryžių makaronus vadina stikliniais, tačiau tai yra visai kas kita, nei ryžių makaronai. Plonyčiai skaidrūs stikliniai makaronai gaminami iš sojų pupelių. Nors ruošiami jie panašiai kaip ir ryžių makaronai, tai nėra tas pats produktas.

 

Mūsų patarimai

Nepriklausomai nuo ryžių makaronų formos ar ilgio, visi jie ruošiami panašiai.

Prieš ruošiant, ryžių makaronus rekomenduojama pamirkyti drungname vandenyje, kad išlaikytų savo skonį, spalvą ir formą.

Kuo ilgiau ryžių makaronai bus laikomi karštame virale (sultinyje, sriuboje, vandenyje ir pan.), tuo jie darysis minkštesni ir galiausiai, ištižę.

 

Ryžių makaronų ruošimas kepimui

Į didesnį dubenį įpilkite drungno vandens ir sudėkite makaronus. Mirkykite juos ne ilgiau nei pusvalandį (kuo ilgiau mirkysite, tuo minkštesni ir labiau ištižę bus jūsų makaronai). Arba makaronus užpilkite verdančiu vandeniu ir mirkykite ne ilgiau kaip 12 - 15 minučių.

Išmirkytus makaronus dėkite į gerai įkaitintą keptuvę su aliejumi ir apkepkite. Likusius ingredientus dėkite pabaigoje. Taip ruošiami ryžių makaronai išliks standūs ir nepažliugę.

 

Ryžių makaronų ruošimas sriuboms

Išmirkytus ryžių makaronus į verdamą sriubą dėkite pabaigoje, kai likę produktai bus jau beveik išvirę. Virti juos reikia labai neilgai, vos keletą minučių, priklausomai nuo to, kokio kietumo pageidaujate. Atminkite, jog kuo ilgiau šie makaronai bus karštame virale, tuo jie darysis minkštesni, tad dėdami į sriubą, į tai atsižvelkite.

 

Ryžių makaronų ruošimas salotoms

Ruošiant salotas su šiais makaronais, jų mirkyti nebūtina. Sudėkite juos į verdantį vandenį ir puodą nukėlę nuo kaitros, palaukite 3 minutes. Iškart nusunkite ir perliekite kuo šaltesniu vandeniu. Naudokite salotoms.

 

Ryžių makaronų salotos su krevetėmis

250 g ryžių makaronų

1 arb. š. žemės riešutų aliejaus

8 didelių krevečių (nevirtų)

¼ gūžės traškių „Iceberg“ salotų

¼ puodelio lazdelėmis supjaustyto arba lazdelėmis sutarkuoto (specialia mandolina) šviežio agurko

sauja šviežių bazilikų arba mėtų

¼ puodelio smulkiai supjaustytų svogūnų laiškų

3 valg. š bet kokio žuvų padažo

sauja kapotų skrudintų žemės riešutų

Į dubenį įpilkite šilto vandens ir sudėkite makaronus. Pamirkykite 15 minučių ir nusunkite. Puode užvirinkite vandenį ir sudėkite makaronus. Pavirkite 3 minutes, iškart perliekite šaltu vandeniu ir nusunkite.

Nedidelėje keptuvėje labai gerai įkaitinkite žemės riešutų aliejų ir apkepkite krevetes. Kepkite, kol šiek tiek paruduos, apie minutę iš abiejų pusių. Išimkite ir pasidėkite į lėkštę. 

Salotinėje ruoškite salotas: dėkite plėšytas salotas, agurkus, mėtas ar bazilikus, svogūnų laiškus ir virtus makaronus. Ant viršaus sudėkite krevetes, apšlakstykite žuvų padažu ir pabarstykite kapotais žemės riešutais. Skanaus!

 

Ryžių makaronai su saulėje džiovintais pomidorais, „Džiugo“ sūriu ir baziliku

250 g plokščių ryžių makaronų

85 g saulėje džiovintų pomidorų

2 valg. š. alyvuogių aliejaus

3 skiltelės česnako

25 g tarkuoto sūrio „Džiugas“

sauja šviežių bazilikų lapų

Ryžių makaronus pusvalandį mirkykite šiltame vandenyje, tuomet nusunkę 1 – 2 minutes virkite vandenyje, perliekite šaltu vandeniu ir vėl nusunkite.

Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir apie 3 minutes pakepkite kapotus česnakus su plonai pjaustytais džiovintais pomidorais. Ten pat, į keptuvę sudėkite ryžių makaronus, dalį bazilikų, pagal skonį pagardinkite druska ir maltais pipirais ir keletą minučių pakepkite. Pabaigoje užberkite sūrio ir likusio baziliko lapelių. Skanaus!

 

Tapk draugu Facebook tinkle