Kava

Į Europą kava atkeliavo maždaug prieš 300 metų iš Arabijos. Sakoma, kad kava yra kilusi iš Etiopijos, kur natūraliomis sąlygomis auga arabinis kavamedis. Šiandien beveik visa pasaulio kava auginama Centrinėje Amerikoje, Brazilijoje ir tropinėse Pietų Amerikos dalyse. Daugiausiai kavamedžių užaugina Brazilija.

Kavos kokybė priklauso nuo kavamedžių veislės ir vietos, kur kava buvo brandinama. Kokybiškai kavai bręsti idealiausios sąlygos – kalnai.

Pasaulyje auga apie 60 kavamedžių rūšių, tačiau kavos mėgėjų pasaulyje populiariausios dvi – arabica ir robusta. Maždaug 65% pasaulyje išauginamos kavos yra arabica, o 35% - robusta. 

Ypač vertinamos arabica kavos pupelės, laikomos kilmingiausia kava iš visų kitų rūšių. Arabica – lepus augalas, auginamas kalnų šlaituose, gerai drenuotame dirvožemyje, kur iškrenta daug kritulių. Šios rūšies kavamedžiams reikia dviejų valandų saulės per dieną ir pavėsio likusią dienos dalį. Geriausia kava auga tropikų klimato juostose 600-1800 metrų aukštyje. Iš arabica pupelių pagamintas gėrimas yra sodrus, aromatingas, su lengvai juntama rūgštele ir ne toks kartus, lyginant su robusta, kuri dažniausiai naudojama tirpiai kavai gaminti ar yra maišoma su kitų kavos pupelių rūšimis. Arabica kava turi tris kartus mažiau kofeino nei robusta. Kavos pasaulyje kalbama, jog net pačios prasčiausios kokybės arabika visuomet lenks pačios geriausios kokybės robusta kavą, tačiau robusta, maišoma su arabica pupelėmis suteikia jai "tvirtą kūną", stiprumą ir tirštą putą.

 

Savo pirkėjams siūlome aukštos kokybės rinktines 100% arabica pupelių rūšis iš Etiopijos, Brazilijos, Kolumbijos, Kosta Rikos, Gvatemalos, Meksikos, Nikaragvos, Papua Naujosios Gvinėjos, skrudinamas su ypatingu rūpesčiu. Kiekvienos rūšies pupelės turi savitą nepakartojamą ir subtilų skonį, kurį lemia konkrečios šalies auginimo tradicijos, skirtingi derliai ir konkretaus regiono išskirtinumas.

Iš keliolikos aromatizuotų kavos rūšių išsirinksite sau labiausiai patinkančią – Amaretto, Bavarian Chocolate, Butter Rum, Capuccino, Cherry Chocolate, Creme Brulee, French Brandy, Hazelnut, Irish Cream, Jamaiza Rum, Kimberly, Macadamia Nut, Mozart, Tiramisu, Toffee Cream,Vanilla ar Whiskey skonio. Tai aukščiausios kokybės rinktinis, pačių stambiausių 100% arabica kavos pupelių mišinys iš Kolumbijos, Brazilijos, Centrinės Amerikos, Rytų Afrikos ir Indijos regionų, praturtintas svaigiausiais ir apetitą žadinančiais aromatais.

Norintiems kava mėgautis vakarais - pasiūlysime Columbia Decaf, aromatingas 100% arabica kavos pupeles be kofeino. Siekiantiems išskirtinumo, skirtos žaliosios, neskrudintos kavos pupelės, stiprios, sodrios kavos su tiršta puta mėgėjams pasiūlysime robusta kavos pupeles.

 

 

 

 

 

Tapk draugu Facebook tinkle