Kavos pupelės India Monsooned Malabar 

 
 
 
Apie produktą:
Indiška kava Monsooned Malabar – išskirtinė, stipri, vidutinio kūno ir rūgštingumo, su dūmų, tabako, medienos natomis. Itin tinkanti espresso mišiniams ruošti!
 
 

 

Indija daugeliui iš mūsų asocijuojasi su gera arbata, tačiau daugiau kaip 150 metų ši šalis gamina ir eksportuoja kavos pupeles. Šiandien Indija yra penktoji didžiausia šalis kavos gamintoja pasaulyje po Brazilijos, Kolumbijos, Meksikos ir Etiopijos.

Komercinis kavamedžių auginimas Indijoje prasidėjo 1840 metais, kai britai, pastebėję, jog puikus tropinis klimatas, aukštikalnės, saulėti šlaitai, pakankamas kritulių kiekis ir humusu turtingas dirvožemis puikiai tinka kavamedžių auginimui, Pietų Indijos priekalnėse užveisė pirmąsias kavamedžių plantacijas.

Indiškų kavos pupelių spalva, forma, dydis bei jų aromatas ir skonis yra išskirtiniai, tokios kavos nėra niekur kitur pasaulyje. Tai lemia išskirtinis kavos apdorojimo būdas.

Seniau, kava iš Indijos į Europą būdavo gabenama mediniuose laivuose ir kol pasiekdavo tikslą, drėgmės kupinuose mediniuose triumuose išbūdavo nuo keturių iki šešių mėnesių. Laikomos laive žemiau vaterlinijos, kavos pupelės prisigerdavo drėgmės, besisunkiančios per laivo medieną, beveik dvigubai išbrinkdavo, pakeisdamos savo išvaizdą. Kai tokia kava pasiekdavo Europą, kavos pupelių spalva iš švelniai žalios pasikeisdavo iš šviesiai auksinę ir netekdavo dalies rūgštumo. Vėliau, apdorojant kavos pupeles, taip vadinamas drėgmės prisodrinimo procesas arba musono efektas (angl. monsooning process) buvo sukurtas dirbtinai, kad kavos pupelėms suteikti savybes, kurias jos įgaudavo ilgą laiką gabenamos mediniuose drėgnuose laivuose.

Indijos Vakarinėje pakrantės dalyje, kurią skalauja Arabijos jūra, kavos pupelės apdorojamos musoninių vėjų sezono metu, suberiant jas sandėliuose ant tvirto pagrindo, kad siaučiant drėgniems musoniniams vėjams, jos gautų pakankamai drėgmės. Pasibaigus musonų sezonui, kava rūšiuojama ir perkeliama į sausesnes vietas ilgesniam laikymui, kur pupelės drėgmę palaipsniui absorbuoja, išbrinksta, pakeičia spalvą ir įgauna unikalų skonį.

Indiška kava Monsooned Malabar – išskirtinė, stipri, vidutinio kūno ir rūgštingumo, su dūmų, tabako, medienos natomis. Itin tinkanti espresso mišiniams ruošti!

 

Tapk draugu Facebook tinkle