Kavos pupelės India Plantation-A

 
 
 
Apie produktą:
Tai itin stipri, nerūgšti, turtingo skonio indiška kava, apibūdinama kaip viena stipriausių arabica rūšių, pasižymi stipriu, sodriu skoniu, su riešutiniu poskoniu. Stiprios kavos mėgėjams, tinka espresso mišiniams!
 
 

 

Indija daugeliui iš mūsų asocijuojasi su gera arbata, tačiau daugiau kaip 150 metų ši šalis gamina ir eksportuoja kavos pupeles. Šiandien Indija yra penktoji didžiausia šalis kavos gamintoja pasaulyje po Brazilijos, Kolumbijos, Meksikos ir Etiopijos.

Komercinis kavamedžių auginimas Indijoje prasidėjo 1840 metais, kai britai, pastebėję, jog puikus tropinis klimatas, aukštikalnės, saulėti šlaitai, pakankamas kritulių kiekis ir humusu turtingas dirvožemis puikiai tinka kavamedžių auginimui, Pietų Indijos priekalnėse užveisė pirmąsias kavamedžių plantacijas.

Indiškų kavos pupelių spalva, forma, dydis bei jų aromatas ir skonis yra išskirtiniai, tokios kavos nėra niekur kitur pasaulyje. Tai lemia išskirtinis kavos apdorojimo būdas.

Seniau, kava iš Indijos į Europą būdavo gabenama mediniuose laivuose ir kol pasiekdavo tikslą, drėgmės kupinuose mediniuose triumuose išbūdavo nuo keturių iki šešių mėnesių. Laikomos laive žemiau vaterlinijos, kavos pupelės prisigerdavo drėgmės, besisunkiančios per laivo medieną, beveik dvigubai išbrinkdavo, pakeisdamos savo išvaizdą. Kai tokia kava pasiekdavo Europą, kavos pupelių spalva iš švelniai žalios pasikeisdavo iš šviesiai auksinę ir netekdavo dalies rūgštumo. Vėliau, apdorojant kavos pupeles, taip vadinamas drėgmės prisodrinimo procesas arba musono efektas (angl. monsooning process) buvo sukurtas dirbtinai, kad kavos pupelėms suteikti savybes, kurias jos įgaudavo ilgą laiką gabenamos mediniuose drėgnuose laivuose.

Indiškos kavos pupelės Plantation–A – tai kava, kurią subrandino tam tikros, vienos veislės kavamedžiai, kurie yra auginami tam tikromis specifinėmis sąlygomis, o pupelės yra apdorojamos drėgnuoju būdu. Šis ženklinimas (Plantation–A), kuris būdingas būtent indiškai kavai, reiškia, jog skirtingos pupelių rūšys nėra maišomos ir vartotojui pateikiama aukščiausios kokybės rūšinė rinktinių pupelių indiška kava. Tai itin stipri, nerūgšti, turtingo skonio indiška kava, apibūdinama kaip viena stipriausių arabica rūšių, pasižymi stipriu, sodriu skoniu, su riešutiniu poskoniu. Stiprios kavos mėgėjams, tinka espresso mišiniams!

 

Tapk draugu Facebook tinkle