Vietnamietiškos robusta kavos pupelės Smile Tiger

 
 
 
Apie produktą:
Robusta kavos pupelėse du kartus daugiau kofeino, nei arabica kavos pupelėse, paruošta kava išsiskiria sodriu aštroku, kartoku skoniu, yra taip vadinamo, „tvirto kūno“, su tiršta puta. Daugiausiai naudojama tirpios kavos gamyboje bei žemesnės klasės arabica kavos pupelių mišinių praturtinimui. Aukštos kokybės robusta pupelės naudojamos tradiciniams itališkiems espresso kavos mišiniams gaminti, kad išgauti, „tvirto kūno“, sodrią kavą, su tiršta puta, Italijoje vadinama „crema“. Šios kavos pupelės taip pat vartojamos kaip stimuliuojanti, diuretinė, karščiavimą mažinanti priemonė.
 
 
 

Didysis kavamedis (lot. Coffea canephora arba Coffea robusta), dar vadinamas robusta – viena iš kavamedžių rūšų, natūraliai auganti Rytų Afrikos miškuose, paprastai žemumose, aukštyje iki 600 metrų virš jūros lygio. Robusta auginama Afrikoje, Madagaskare, Pietvakarių Azijoje. Tai greit auganti kavamedžių rūšis, išsiskirianti atsparumu ligoms ir kenkėjams, todėl yra gerokai pigesnė nei arabica kavos pupelės.

Robusta kavos pupelės kavos pramonės pasaulyje sudaro maždaug ketvirtadalį visos pagaminamos kavos. Daugiausiai šios rūšies kavamedžių auginama Vietname, kur pirmieji šios kavos XIX a. atvežė prancūzų kolonistai, nors nemažai šios kavos užauginama Afrikoje ir Brazilijoje. Pastaruoju metu Vietnamas, gaminantis daugiausiai robusta kavos rūšies, lenkia Braziliją, Indiją ir Indoneziją eksportuojamos kavos kiekais bei yra antra šalis pasaulyje (po Brazilijos) pagal kavos gamybą.

 

Mūsų patarimai

Robusta kavos pupeles maišydami su mėgstama arabica kavos pupelėmis (20 – 30% robustos ir 80 – 70% arabikos) galite susikurti savo stiprią, sodrią ir gardžią kavą žvaliai dienos pradžiai...

 
 

Tapk draugu Facebook tinkle