Kavos pupelės Uganda Blend

 
 
 
Apie produktą:
Uganda Blend – tai robusta kavos pupelių mišinys iš Ugandos, pasižymintis stirpiu skoniu ir tiršta puta. Tai kava stiprios kavos mėgėjams!
 
 
 

 

Uganda Blend – tai robusta kavos pupelių mišinys iš Ugandos. Uganda – valstybė Rytų Afrikoje, su nemaža populiacija, šioje šalyje gyvena apie 28 milijonai žmonių. Kavos eksportas šalies ekonomikoje sudaro apie 27% viso eksporto, apie pusė milijono šeimų gyvena iš kavamedžių auginimo ir perdirbimo. Beveik visa Ugandoje pagaminama kava yra eksportuojama, mat šioje šalyje populiaresnė arbata. Apie 90% visos pagaminamos kavos – robusta, šios rūšies kavamedžių plantacijos susitelkusios 300 km spinduliu apie Viktorijos ežerą. Klimatinės sąlygos leidžia nuimti kavos derlių du kartus per metus. Manoma, kad robusta veislės kavamedžių tėvynė yra būtent Uganda, nes 19 amžiaus antroje pusėje netoli minėtojo ežero buvo aptikti laukiniai šios veislės kavamedžiai.

Robusta kavos pupelės Ugandoje pagrindinai apdorojamos sausuoju būdu. Šiose pupelėse du kartus daugiau kofeino, nei arabica kavos pupelėse, paruošta kava išsiskiria sodriu aštroku, kartoku skoniu, yra taip vadinamo, „tvirto kūno“, su tiršta puta. Daugiausiai naudojama tirpios kavos gamyboje bei arabica kavos pupelių mišinių praturtinimui. Robusta pupelės naudojamos tradiciniams itališkiems espresso kavos mišiniams gaminti, kad išgauti, „tvirto kūno“, sodrią kavą, su tiršta puta, Italijoje vadinama „crema“. Šios kavos pupelės taip pat vartojamos kaip stimuliuojanti, diuretinė, karščiavimą mažinanti priemonė. Ne tokia aromatinga, bet labai stipri!

 

Tapk draugu Facebook tinkle