Akmeninė kepimo lenta

 
Apie produktą:
Nepamainomas dalykas virtuvėje, kepant orkaitėje arba lauke, kepant ant griliaus, šašlykinės virš karštų žarijų! Maistas, kepamas ant įkaitusios lentos, iškepa tolygiai, nesvyla, neskrunda, lieka sultingas ir gardus! Kepimo akmuo prilyginamas ketui, šilumą paskirsto tolygiai ir išlaiko ilgą laiką. Ant geria įkaitinto akmens gamtoje ar kelionėje galėsite mėgautis vakarojimu su bičiuliais, kepdami tai, kas jums patinka. Ant akmeninės kepimo lentos galėsite kepti mėsą, žuvį, picas, jūros gėrybes, daržoves, dešreles, net mėsainius ir kiaušinius! Kartą pabandę kepti ant akmens, daugiau nenorėsite kepti niekur kitur!
 

Maisto gaminimas ant akmeninės kepimo lentos gali skambėti šiek tiek neįprastai, tačiau tai vienas seniausių maisto gaminimo technikų. Kepimui skirtos akmeninės lentos prilyginamos indams iš ketaus, kadangi akmuo ilgai išlieka įkaitęs, o šiluma ant įkaitusio akmens pasiskirsto tolygiai, tokiu būdu, maistas taip pat kepa tolygiai, beveik niekuomet nesvyla.

Akmeninė kepimo lenta gali būti nepamainoma jūsų buityje, nes:

Tai puikus aksesuaras vasarą, kepant lauke ant griliaus. Nuostabi galimybė kepti produktus, kuriuos dažnai būna keblu iškepti ant grotelių – jūrų šukutes ir moliuskus, krevetes, žuvį, įvairias daržoves, mėsainius, mėsos kepsnius, dešreles ar net kiaušinius ir picą. Nesvarbu, ką bekeptumėte, šonkaulius ar daržovių mišinį, galite būti tikri, kad mėgausitės puikiai iškepusiu maistu. Kepimas ant akmeninės lentos užtikrins sultingą, gardų, sveikai ir tolygiai iškeptą maistą, be jokių svilėsių ir pridegusių paviršių, kaip kartais pasitaiko kepant ant grotelių. Akmeninę kepimo lentą patogu pasiimti į gamtą.

Tai nepamainomas dalykas virtuvėje, gaminant orkaitėje. Akmuo tolygiai paskirsto temperatūrą kepinio dugne, todėl ant kepimo lentos orkaitėje iškepta pica ar duona įgaus gardžią traškią plutelę ir tolygiai iškeps, mėsa bus sultinga, sluoksniuotos tešlos skanėstai dailiai išsipūs, o kepinių apačia išliks neperkepusi. 

Akmeninė kepimo lenta gali būti puiki priemonė skubant ar siekiant suburti žmones prie stalo. Lentą pradžioje gerai įkaitinę orkaitėje, galėsite dėti ant stalo vidurio ir kepti kepsnius, žuvį ir daržoves.

 

Mūsų patarimai

Prieš pradedant naudoti, akmeninę kepimo lentą švariai nuplaukite patrindami kempinėle ir nusausinkite. 

Niekuomet nedėkite šaltos kepimo lentos į karštą orkaitę arba ant įkaitusio griliaus. Dėl temperatūrų skirtumo akmeninė lenta gali įtrūkti, o maistas, akmeniui nevienodai įkaitus, iškeps netolygiai. Akmeninę lentą, prieš gamindami, įdėkite į šaltą orkaitę, o tuomet įjunkite kaitrą ir leiskite jai gerai įkaisti. Ruošiamas picas, duoną, mėsą, bandeles ar sausainius dėkite ant jau įkaitusios kepimo lentos.

Po kepimo leiskite akmeninei lentai gerai atvėsti, tik po plaukite. Būkite atsargūs, įkaitusi akmeninė lenta labai karšta, norėdami ją paimti dėvėkite itin storas karščiui atsparias pirštines.

Kaitinama akmeninė lenta pakeis spalvą, tai normalu.

Po kiekvieno naudojimo, lenta grūdinasi, akmuo nuo karščio tvirtėja ir kietėja.

Nešvarumus ir maisto likučius drąsiai šveiskite šepetėliu ar šiukščia kempinėle, akmuo šito nebijo. Akmeninė kepimo lenta gali būti naudojama pjaustymui.

Kad prie akmeninio paviršiaus nepriliptų kepama tešla, galite ją iškloti kepimo popieriumi arba pabarstyti miltais, manų kruopomis ar džiūvėsėliais.

Iškeptą picą galite patiekti su visa akmenine lenta, pica ilgiau išliks šilta.

Kad nepritrauktų kepamos mėsos, jos nesūdykite, o prieš pat kepant, lentą pabarstykite rupia druska.

Ruošiamą kepti mėsą rinkitės liesą ir minkštą, pjaustykite ploniau, jei reikia, palyginkite muštuku, taip kepsniai iškeps greičiau ir skaniau!

 

Kepsniukai, kepti ant akmeninės kepimo lentos

Kepimui ant šios lentos naudokite minkštą liesą paukštieną, kiaulieną ar jautieną. Mėsos gabalėlius supjaustykite nedideliais plonesniais gabalėliais – tokie greičiau iškeps. Mėsą galite šiek tiek pamarinuoti, pabarstykite prieskoniais, tačiau venkite druskos, kad kepant nepritrauktų.

Švarią ir paruoštą akmeninę kepimo lentą dėkite į šaltą orkaitę ant grotelių ir atsukite orkaitės kaitrą. Įkaitinkite iki 230 – 250 laipsnių kaitros. Orkaitei pilnai įkaitus, lentą dar pakaitinkite maždaug pusvalandį.

Kol lenta kaista, pasiruoškite mėsą, daržoves, prieskonius, druską, padažus, garnyrą ir kitus priedus. Ant stalo vidurio padėkite storesnę medinę lentutę ar kitokį karščiui atsparų pagrindą.

Dėkite ant jo įkaitusią lentą, pabarstykite ją rupia druska ir sudėkite kepamus kepsnius bei daržoves. Apkepkite po keletą minučių iš abiejų pusių ir skanaukite. Vienu metu galite sudėti keletą skirtingos rūšies mėsos gabalėlių, daržoves ir mėgautis akimirka...

Jei turite pagrindą, po kuriuo galite padėti degios pastos dėžutę, ant akmeninės lentos galėsite kepti ilgesnį laiką. Įkaitęs akmuo karštį laiko apie pusvalandį.

Prieš plaudami, būtinai leiskite lentai atvėsti.

Daugiau receptų:

Ant akmeninės kepimo lentos keptas Camembert sūris

Mėsos iešmeliai su daržovėmis, kepti ant akmeninės kepimo lentos

 

Tapk draugu Facebook tinkle