Obuolių sidro actas

 
Apie produktą:
Natūralus obuolių sidro actas, dažnai vadinamas sveikatos ir jaunystės eliksyru, tinka ne vien maistui gardinti.

 

Vyno actas – produktas, žinomas iš gilios senovės, pastebėjus, jog atviruose induose laikomas vynas surūgsta ir po keletos savaičių virsta actu. Vėliau buvo pastebėta, kad actas apsaugo maistą nuo sugedimo, suminkština mėsą, maišomas su vandeniu malšina troškulį ir pagardina maistą. Actas buvo vartojamas ne vien kulinarijoje , skalaudavo plaukus, kad suteikti jiems žvilgesio.

Šiandien vyno, balzaminiai actai ir obuolių actas laikomi delikatesais. Tai pagardai, plačiai vartojami daugybei nuostabių patiekalų skaninti – jais šlakstomos salotos, mėsos, žuvies patiekalai, gardinamos miško uogos, vaisiai, braškės ir net ledų desertai.

Obuolių sidro actas – produktas, išgaunamas po dvigubos fermentacijos (iš pradžių gaminant obuolių sidrą, o vėliau jį pakartotinai fermentuojant), pasižymi ypač švelniu skoniu, mažu (5%) rūgštingumu, tonizuojančiomis bei valančiosiomis savybėmis. Jo sudėtyje yra obuolių, pieno, askorbo, folio, pantoteno rūgščių, mineralinių medžiagų, vitaminų B6, B2, C.

Mūsų patarimai

Stipriai nudegus saulėje, pagulėkite vonioje, į kurią įpilta 2 stiklinės obuolių sidro acto, uždegimas atlėgs.

Sugėlus vabzdžiams, patinusią vietą taip pat vilgykite obuolių actu.

Peršalus, skaudamą gerklę skalaukite atskiestu obuolių sidro actu.

Kovai su celiulitu 30 ml obuolių sidro acto sumaišykite su stikline vandens ir naudokite probleminėms vietoms masažuoti. Šią procedūrą atliekant ilgą laiką, oda taps lygesnė, stangresnė ir švelnesnė.

 

Obuolių sidro acto eliksyras

2 puodeliai gazuoto mineralinio vandens

2 valg. š. obuolių sidro acto

šaukštelis medaus arba agavų sirupo

Viską gerai išmaišykite ir įdėkite ledukų. Toks gėrimas pagerins virškinimą, ypač jei jaučiatės persivalgę.

 

Obuolių sidro acto tonikas plaukams

1 puodelis obuolių sidro acto

5 lašai levandų eterinio aliejaus

3 – 5 puodeliai šilto vandens

2 šakelės smulkintų šviežių rozmarinų

Į didelį indą ar stiklainį supilkite actą, įmeskite rozmarinus ir užpilkite šilto vandens. Mišinį apie savaitę laikykite vėsioje vietoje. Mišinį atskieskite trimis puodeliais šilto vandens ir įlašinkite levandų eterinio aliejaus. Išmaišykite ir naudokite plaukams perskalauti po to, kai išplausite šampūnu. Tai suteiks plaukams ypatingo blizgesio!

 

Brokolių salotos su anakardžių užpilu

Naminis majonezas be kiaušinių

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju. 

 

 
 

Tapk draugu Facebook tinkle