Agavų sirupas

 
 
Apie produktą:
Agavų sirupas - visiškai natūralus augalinis produktas, be konservantų, be riebalų, dažiklių, kvapų ir kitokių nepageidaujamų medžiagų, išgautas iš agavų šerdžių, apie 30% saldesnis už įprastą cukrų, didžiąją jo sudėties dalį sudaro fruktozė (47 – 56%) ir kiek mažesnę gliukozė (16 – 20%)..
 
 

 

Agavų sirupas, dažnai vadinamas agavų nektaru, saldiklis, išgaunamas iš keletos agavų rūšių, įskaitant mėlynąją arba tekilinę agavą (lot. Agave tequilana) ir gobtuvinę agavą (lot. Agave salmiana). Agavų sirupas saldesnis nei medus ir mažiau klampus. Gaminamas daugiausiai Meksikoje ir Pietų Afrikoje.

Agavų sirupas išgaunamas iš agavų šerdžių. Nuo 7 – 14 metų amžiaus augalo nukertami lapai, iš šerdies išspaudžiamos sultys, jos filtruojamos ir garinamos, kol tampa klampiu sirupu. Sulčių garinimas neaukštoje temperatūroje (iki 48 laipsnių Celsijaus), išsaugo natūralias medžiagas.

Agavų nektaras gali būti nuo šviesios gintaro iki tamsios sodrios spalvos, yra švelnaus, beveik neutralaus arba karamelės skonio, be jokių cheminių priedų ir pašalinių medžiagų. Dažniausiai vartojamas kaip cukraus pakaitalas, tinka veganų mitybai kaip alternatyva medui, kadangi šie žmonės nevartoja gyvūninės kilmės produktų. Agavų sirupas greit ir lengvai tirpsta, dažnai naudojamas ne tik karštų, bet ir šaltų gėrimų (pvz., šaltų arbatų) saldinimui.

Agavų sirupu rekomenduojama skaninti desertus, blynelius, vaisių salotas, varškės patiekalus, košes, saldinti kepinius, naudoti mėsos ir žuvies marinatams.

 

Įdomu

Agavos – monokarpiniai augalai, pražįsta tik vieną kartą gyvenime, po žydėjimo nunyksta. Iš agavų gaminamas pluoštas, o iš cukringų sulčių – likeris, tradicinis Meksikos gėrimas pulka (iš raugintų sulčių) bei tekila (iš tekilinės agavos).

 

 

Mūsų patarimai

Šonkaulių marinatas (puodelis 240 ml)

¼ puodelio agavų sirupo

2 puodelių kečiupo

1 puodelio virinto vandens

1 valg. š. aitriųjų paprikų pastos (keiskite 1 arb. š. maltų aitriųjų paprikų)

1 valg. š. Vorčesterio padažo

1 valg. š. acto

1 valg. š. sojų padažo

1 arb. š. druskos

½ arb. š. džiovintų svogūnų granulių

¼ arb. š. saldžiųjų paprikų miltelių

¼ arb. š. maltų juodųjų pipirų

2 valg. š. miltų

2 valg. š. vandens

50 g sviesto

Nedideliame puode sumaišykite agavų sirupą, kečiupą, vandenį, aitriųjų paprikų pastą, Vorčesterio padažą, actą, sojų padažą, druską, svogūnų granules, paprikų miltelius ir maltus juoduosius pipirus. Ant nedidelės kaitros nuolat maišydami pakaitinkite apie 10 minučių.

Kitame dubenyje miltus plakimo šluotele išmaišykite su 2 šaukštais vandens ir įmaišykite į kaitinamą padažą. Dar šiek tiek pakaitinkite. Mažais gabalėliais susmulkinkite sviestą ir įmaišykite į padažą. Pakaitinę apie 10 minučių, nukelkite nuo kaitros ir atvėsinkite.

Į maišelį sudėkite šonkaulius ir užpilkite marinatu, kad apsemtų. Maišelį užriškite ir padėkite į šaldytuvą. Marinuokite 8 – 24 valandas ir kepkite.

 

Plakta grietinėlė su agavų sirupu

200 ml riebios plakamosios grietinėlės

2 valg. š. agavų sirupo

¼ arb. š. vanilių ekstrakto (arba ½ arb. š. cukraus su vanile)

Atvėsintą grietinėlę išplakite elektriniu plakikliu su agavų sirupu ir vanilių ekstraktu iki standžių purių putų. Patiekite su karštu obuolių pyragu ar šviežiais vaisiais.

 

Baltoji agavų Sangrija (puodelis 240 ml)

1 šviežias prisirpęs ananasas, nuluptas ir supjaustytas kubeliais

1 puodelis šviežių mėlynių arba šilauogių

1,5 puodelio šviežių braškių (nuvalytų ir jei didelės, pasmulkintų)

1 butelis (750 ml) sauso balto vyno

½ puodelio baltojo romo

½ puodelio agavų sirupo

1 l gazuoto mineralinio vandens (pvz., Birutė)

Į didesnį indą sudėkite vaisius. Užpilkite vynu ir romu. Padėkite į šaldytuvą 4 valandoms. Į atvėsusį įpilkite agavų sirupo ir mineralinio vandens, gerai išmaišykite. Patiekite vėsų, indą įstatykite į dubenį su ledukais. Supilstykite į stiklinaites, į kiekvieną įdėdami vaisių. Puiki atgaiva karštą vasaros vakarą!

 

Brokolių salotos su anakardžių užpilu

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju. 

 

 

Tapk draugu Facebook tinkle