Tamsus sojų padažas

 
Apie produktą:
Tamsus sojų padažas -  tamsesnis ir tirštesnis, turtingesnio, ryškesnio ir šiek tiek saldesnio skonio pagardas, gaminamas naudojant lengvą sojų padažą brandinant ilgesnį laiką, į jį pridėjus cukraus, karamelės ar melasos. Jo skonis labiausiai atsiskleidžia verdant ar kepant, todėl dažniausiai naudojamas patiekalams kepimo ar virimo metu gardinti, siekiant suteikti jiems skonio ir spalvos.

 

Sojų padažas – pagardas, gaminamas fermentuojant mišinį iš virtų ar garintų sojų pupelių, skrudintų maltų kviečių grūdų ir pasūdyto vandens. Natūralios fermentacijos metu išsiskiria mažiau ar daugiau saldus skystis, kuris ir yra sojų padažas. Kviečių krakmolo fermentacija skatina cukraus išsiskyrimą, suteikiantį galutiniam produktui daugiau ar mažiau saldumo. Natūrali fermentacija užtrunka daugiau nei metus, o siekiant ją paspartinti, į sojų ir kviečių mišinį dedama tam tikrų bakterijų, kurios aktyvina procesą.

Sojų padažai būna pačių įvairiausių rūšių, daugiausiai jų gamina Kinija ir Japonija, daugelis šių padažų taip pat gaminama Taivane, Tailande, Korėjoje, Indonezijoje ir Vietname. Kiekvienoje šalyje naudojama gamybos būdų įvairovė ir skirtingas fermentavimo laikas, skirtingos vandens, druskos ir sojų proporcijos, leidžia sukurti didžiulę šių padažų spalvos, tekstūros, skonių ir stiprumo įvairovę.

Tamsusis sojų padažas – tamsesnis ir tirštesnis, turtingesnio, ryškesnio ir šiek tiek saldesnio skonio pagardas, gaminamas naudojant lengvą sojų padažą brandinant ilgesnį laiką, į jį pridėjus cukraus, karamelės ar melasos. Jo skonis labiausiai atsiskleidžia verdant ar kepant, todėl dažniausiai naudojamas patiekalams kepimo ar virimo metu gardinti, siekiant suteikti jiems skonio ir spalvos.

 

Mūsų patarimai

Tamsus sojų padažas, kaip ir kitos sojų padažų rūšys, priklausomai nuo to, kurioje šalyje pagamintas ir pagal kokią technologiją, gali skirtis tekstūra, aromatu, skoniu ir sūrumo lygiu. Tamsus sojų padažas labai tinka padažų ir marinatų gamybai ir nors geriausiai jo skonis atsiskleidžia kaitinant, neretai yra naudojamas mirkymui (pvz., sušių ritinėlių).

 

Azijietiškai marinuota vištiena

marinatui:

1,5 kg vištų blauzdelių

0,5 puodelio tamsaus sojų padažo

50 g rudojo cukraus

gabalėlis tarkuoto šviežio imbiero (apie 3 valg. š.)

4 skiltelės česnako (traiškyto)

2 arb. š. skrudintų sezamų aliejaus

maltų čili pipirų ir juodųjų pipirų pagal skonį

Marinatui skirtus ingredientus sumaišykite ir supilkite ant paukštienos. Gerai įtrinkite, kad pasidengtų visi gabalėliai ir palikite mairnuotis per naktį.

Orkaitę įkaitinkite iki 200 laipsnių kaitros, blauzdeles sudėkite į kepimo indą vienu sluoksniu, supilkite likusį marinatą ir pašaukite kepti. Kepkite apie 40 minučių, baigiant kepti, įjunkite griliaus režimą, kad šiek tiek apskrustų. Patiekite su daržovėmis. Skanaus!

Tapk draugu Facebook tinkle