Prieskoniai

Prieskonių istorija yra tokia pat sena kaip ir žmogaus egzistavimas. Yra žinoma, jog jau akmens amžiuje žmonės maistą gardindavo prieskoninėmis žolėmis ir šaknimis. Senovės egiptiečiai prieskonius vartojo maistui, naudojo kosmetikai ir net mirusiesiems balzamuoti, o senovės Romoje stiprų aromatą turinčius, labai brangius prieskonius, prieinamus tik aukštuomenei, moterys naudodavo vietoj kvepalų.

Viduramžiais, siekiant praplėsti prieskonių rinką, buvo leidžiamasi į keliones jūra aplink pasaulį. Prekyba prieskoniais reiškė turtus ir jėgą ir prilygo auksui, tai buvo tvirtas valiutos pagrindas. Prieskonių vartojimas buvo laikomas didžiuliu prabangos dalyku, dėl jų buvo kariaujama...

Šiandien tai nebe prabanga, galime rinktis mums patinkančius iš pasaulyje prieskoniniais laikomų, daugiau kaip 1000 rūšių augalų. Prieskonius naudojame ne tik dėl skoninių savybių, prieskoniai suteikia maistui gerą išvaizdą ir aromatą, praturtina spalvomis, pagerina virškinimą. Rytuose kalbama, kad prieskoniai ne tik pagerina maisto skonį ir suteikia kvapo, jie turi gydomųjų savybių, stiprina, teigiamai veikia žmogaus charakterį.

Pagal prigimtį ir naudojimą prieskoniai skirstomi į pagrindinius (vaisiai ir sėklos, šaknys, žiedai, žievė ir lapai), aromatinius (džiovinti ar žali prieskoniniai augalai ir jų dalys) bei prieskonių mišinius.

Mūsų parduotuvėse rasite didžiulę pačių įvairiausių prieskonių įvairovę - ne tik tradicinius, pamėgtus ir gerai žinomus, bet ir pačių rečiausių, mažiau žinomų ar labiau vertinamų prieskonių iš bet kurio pasaulio kampelio, tai, ko dar galbūt neragavote, nebandėte ar net negirdėjote. Aukštos kokybės sveriami prieskoniai ir jų mišiniai, kupini eterinių aliejų ir aromatinių medžiagų, pagaminti iš natūralios, kruopščiai atrinktos ir patikrintos žaliavos, be nepageidaujamų priemaišų ir, svarbiausiai, be konservantų ir skonio stipriklių.

Rinkitės, ragaukite, atraskite, improvizuokite ir tegul Jūsų maistas niekuomet nebūna nuobodus!

 

 

 

Tapk draugu Facebook tinkle