Asafetida - kvapioji ferula

 
 
Apie produktą:

Asafetida – labai aromatingi augalo ferula asafoetida šaknų sakai, kurie kaip sula varvinami iš stiebo, išgaunami iš šaknų. Dažniausiai jie maišomi su ryžių miltais ir ciberžole. Taip sušvelninamas intensyvus asafetidos kvapas, išgaunamas miltelių pavidalas. Kvapu ir skoniu primena česnaką, tačiau smarkiai jį pranoksta gydomosiomis savybėmis.

 

 

Asafetida pasižymi labai stipriu kvapu. Ji yra ypač vertinama ajurvedoje. Asafetida yra naudojama mažais kiekiais, siekiant patiekalams suteikti savitą aromatą.

 

Patiekaluose nedera su svogūnu ir česnaku, tačiau puikiai jį pakeičia ir jogų mityboje naudojama vietoj česnako bei svogūno. Itin puikiai dera su kuminu, ciberžole, imbieru, kardamonu, juodosiomis garstyčiomis bei kmynais.

 

Senovės Graikijoje ir Romoje asafetida buvo labai vertinama dėl savo gydomųjų savybių bei pikantiško skonio, Rusijos imperijoje asafetidą žinojo labiau ne kaip prieskonį, o kaip vaistą.

 

Asafetida gali būti naudojama košėms, troškiniams, sriuboms, bulvių patiekalams gardinti. Taip pat tinka daugelyje vegetariškų patiekalų. Šis prieskonis ypač tinkamas su ankštiniais – žirniais, pupelėmis, lęšiais, pupomis.

 

Prieš dedant į patiekalus, prieskonį galima maišyti su kitais prieskoniais, paskrudinant kelias sekundes karštuose riebaluose.

 

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle