Maniokų krakmolas

 
Apie produktą:
Maniokų krakmolas laikomas viena švariausių krakmolo rūšių ir rekomenduojamas alergiškiems, glitimo netoleruojantiems žmonėms. Išgaunamas iš augalo maniokos šakniagumbių, kuriuose gausu krakmolo, beveik nėra riebalų, jų sudėtyje yra 60 – 65% drėgmės, 20 – 31% angliavandenių, 1 – 2% baltymų, 0,5 – 5% cukrų, nedidelis kiekis vitaminų B1, B2 ir B3, šiek tiek mineralų, kiek gausiau kalcio, o ypač vitamino C. Didžiausia maniokų vertybė tai, jog juose nėra glitimo. Šis krakmolas naudojamas įvairiausiems patiekalams ruošti, jo galima maišyti į miltinius kepinius – duoną, bandeles, sausainius, naudoti vietoj miltų arba dalį miltų pakeisti maniokų krakmolu, tirštinti padažus, gaminti kisielius, volioti kepamą mėsą ar daržoves.

 

Valgomasis maniokas (lot. Manihot esculenta, angl. Cassava) – karpažolinių šeimos medėjantis krūmas, kurio tėvynė - Pietų Amerika. Atsparus sausrai, ligoms ir labai gausiai derantis, todėl plačiai kultivuojamas daugelyje tropinių ir subtropinių regionų. Maniokai laikomi trečiu didžiausiu angliavandenių šaltiniu po ryžių ir kukurūzų, tai vienas pagrindinių Pietų Amerikos ir Afrikos šalių maisto produktų, o taip pat plačiai naudojamas Indijos  ir Pietryčių Azijos šalių virtuvėse. 

Maniokų šakniagumbiai ypač turtingi krakmolo, juose beveik nėra riebalų, jų sudėtyje yra 60 – 65% drėgmės, 20 – 31% angliavandenių, 1 – 2% baltymų, 0,5 – 5% cukrų, nedidelis kiekis vitaminų B1, B2 ir B3, šiek tiek mineralų, kiek gausiau kalcio, o ypač vitamino C. Didžiausia maniokų vertybė tai, jog juose nėra glitimo.

Iš storų ir pailgų maniokų šakniagumbių gaminamas krakmolas (kartais dar vadinamas kasava miltais ar tapioka miltais), o taip pat tirpių miltelių, dribsnių, lazdelių ar įvairaus dydžio burbuliukų - perlų pavidalo produktai, vadinami tapioka, kurie naudojami įvairiems patiekalams - sriuboms, padažams, troškiniams, saldiems kremams, pudingams ir kitiems desertams tirštinti. Maniokų krakmolas laikomas viena švariausių krakmolo rūšių ir rekomenduojamas alergiškiems, glitimo netoleruojantiems žmonėms. Šio krakmolo galima maišyti į miltinius kepinius – duoną, bandeles, sausainius, naudoti vietoj miltų arba dalį miltų pakeisti maniokų krakmolu. Tai puikus energijos šaltinis, kuriame yra kalcio, naudingo kaulų struktūrai, vitamino C , angliavandenių ir kitų naudingų medžiagų. 

 

Įdomu

Maniokų šakniagumbiai plačiai vartojami daugelyje Pietų Amerikos, Afrikos, Indijos bei Pietryčių Azijos šalių virtuvėse ir valgomi virti ar kepti, iš jų ruošiami patys įvairiausi patiekalai – tyrės, virtiniai, sriubos, troškiniai, desertai, net alkoholiniai gėrimai ir pan. Skoniu šie šakniagumbiai primena bulves.

Subtropiniuose pietinės Kinijos regionuose maniokai užima penktą vietą pagal populiarumą po ryžių, saldžiųjų bulvių, cukranendrių ir kukurūzų.

Maniokų krakmolas gali būti naudojamas skalbinių standinimui.

Mūsų patarimai

Braziliškos sūrio bandelės (duona) „Pao De Queijo“ (puodelis 240 ml)

Tai vienas populiariausių patiekalų Brazilijoje. Puikumas tame, jog šios bandelės, dar vadinamos braziliška duona ar braziliška sūrio duona, neturi glitimo! Valgomos šiltos pusryčiams prie kavos ar kaip užkandis, iš jų galima gaminti sumuštinius, valgyti vienas ir t.t.

2 puodeliai maniokų krakmolo

1 puodelis pieno

¼ puodelio alyvuogių aliejaus

1 arb. š. druskos

1,5 puodelio tarkuoto sūrio „Džiugas“

2 kiaušiniai

Orkaitę įkaitinkite iki 230 laipsnių kaitros, kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi.

Maniokų krakmolą sumaišykite su druska.

Puode pieną su aliejumi pakaitinkite iki užvirimo. Nukėlę nuo kaitros greit įmaišykite į krakmolą. Gausite lipnią, sunkiai maišomą tešlą. Minkyti patogiausia elektriniu maišytuvu, o jei tokio neturite minkykite rankomis ant darbastalio. Šiek tiek paminkę, tešlai atvėsus, suberkite tarkuotą sūrį, supilkite lengvai paplaktus kiaušinius. Minkykite, kol gausite vientisą, minkštą ir labai lipnią tešlą. Šaukštu atgnybkite po gabalėlį tešlos ir suformavę kuo apvalesnius gabalėlius, dėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Kai tik pašausite į orkaitę, jos kaitrą sumažinkite iki 180 laipsnių ir kepkite apie 25 – 30 minutes, kol bandelės išsipūs ir įgaus švelniai gelsvą spalvą. Patiekite šiltas. Skanaus!

 

Trapūs sviestiniai sausainėliai

120 g maniokų krakmolo

125 g miltų

1 arb. š. kepimo miltelių

170 g minkšto sviesto

120 g rudojo cukranendrių cukraus

2 kiaušinių trynių

1 indelis kondensuoto pieno „Rududu“

cukraus pudros apibarstymui

Krakmolą, miltus ir kepimo miltelius išsijokite į dubenį.

Sviestą ištrinkite su cukrumi iki purumo, įmaišykite trynius ir gerai išsukite.

Per tris kartus įmaišykite miltų – krakmolo mišinį. Geria išminkykite ir pridengę maistine plėvele, maždaug valandai padėkite į šaldytuvą.

Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių kaitros. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi. 

Tešlą iškočiokite 0,5 cm storio sluoksniu ir išpjaukite apvalius, apie 5 cm skersmens sausainėlius. Sudėję ant kepimo skardos pašaukite į orkaitę ir kepkite 9 – 10 minučių. Atvėsinkite. Ant kiekvieno sausainio užtepkite sluoksnį karamelinio kondensuoto pieno ir suklijuokite po du. Paruoštus apibarstykite miltiniu cukrumi ir skanaukite...

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

Tapk draugu Facebook tinkle