Žalieji pipirai

 
Apie produktą:
Tiek žalieji, tiek juodieji, tiek baltieji pipirai – to paties augalo, (lot. Piper nigrum) vaisiai, kuriuose gausu naudingųjų medžiagų.
 

Tai daugiametis, pipirinių klasės vijoklinis augalas, liana, galinti užaugti iki 15 m ilgio, kilusi iš Indijos džiunglių. Šiandien didžiausias pipirų augintojas – Vietnamas, o taip pat Indija, Malaizija, Brazilija, Ekvadoras.

Pipirų vaisiai auga kekėmis, panašiai kaip serbentai, jų atspalvis priklauso nuo jų subrendimo laipsnio ir gali būti žali, geltoni arba raudoni. Į rinką pateikiami produktai skiriasi nuėmimo laiku ir apdorojimo būdu.

Žalieji pipirai – tai surinkti nesubrendę augalo vaisiai, kelis kartus apdorojami, dažniausiai fermentuojami, o tuomet džiovinami. Šių pipirų skonis, lyginant su baltaisiais ir juodaisiais, pats švelniausias. Tai gaivaus, vaisinio, citrusinio aromato pipirai, su švelniu, pipirams būdingu, tačiau švelnesniu aštrumu. Žaliųjų pipirų dedama į padažus, sūrius, paštetus, ant grotelių kepamos mėsos ar žuvies, į sriubas. Šie pipirai tinka visur, kur ir juodieji, tačiau reikia švelnesnio, subtilesnio aromato.

 

Mūsų patarimai

Šiek tiek traiškytų žaliųjų pipir  užberkite ant šviežių braškių su plakta grietinėle, sakoma, kad tai suteikia visai kitų spalvų...

 

Žaliųjų pipirų padažas

1 valg. š. žaliųjų pipirų žirnelių

1,5 puodelio daržovių sultinio

apie 30 g sviesto

3 valg. š. miltų

2 valg. š. grietinėlės

1 raudonas svogūnas

Vorčesterio padažas

druska

Svogūną smulkiai sukapokite, žaliuosius pipirus sugrūskite grūstuvėje. Keptuvėje ant sviesto pakepkite svogūną, kol suminkštės. Suberkite grūstus pipirus ir pakepkite dar minutę. Suberkite miltus ir nuolat maišydami pakepkite dar 2 – 3 minutes. Pamažu, nedideliais kiekiais, nenustodami maišyti pilkite sultinį. Kai supilsite visą, geria išmaišykite ir supilkite grietinėlę. Pagal skonį pagardinkite druska ir šliūksniu Vorčesterio padažo. Gardus kreminis padažas mėsos ar žuvies kepsniui, paukštienai, virtoms bulvėms...

 
 

Tapk draugu Facebook tinkle