Tempura mišinys

 
Apie produktą:
Tempura – traškioje tešloje apkeptos jūrų gėrybės ar daržovės. Tai Japonijoje populiarus patiekalas, kai jūrų gėrybės arba daržovės mirkomos į tešlą ir kepama itin įkaitintuose riebaluose. Visose parduotuvėse ALIEJUS galima įsigyti tempura mišinio iš kvietinių miltų, tapijokų krakmolo, kepimo miltelių, druskos. Sumaišę šį mišinį su vandeniu galėsite pasigaminti burnoje tirpstančių traškių kąsnelių vakarėliams ar lengviems užkandžiams! 
 

 

Tradiciškai tempura, tešlos mišinys, kuriame voliojami kepami produktai, susideda iš kvietinių miltų, krakmolo ir kepimo miltelių. Kartais mišinys pagardinamas prieskoniais. Sausasis mišinys nedideliais kiekiais vos keletą sekundžių greit išmaišomas su vandeniu ar gazuotu vandeniu, o gauta tešla tuoj atšaldoma dubenį statant ant ledų kubelių, kad kepant susiformuotų kuo traškesnė plutelė. Plonai supjaustytos daržovės (cukinijos, morkos, paprikos, baklažanai, grybai, ankštinės pupelės, svogūnai, saldžios bulvės, moliūgai net salotų lapai) bei jūrų gėrybės (žuvis, kalmarai, krevetės, krabai ir kt.) mirkomos į paruoštą tešlą ir tuoj pat suleidžiama kepti į labai įkaitintą rapsų aliejų. Tempuroje kepti patiekalai valgomi kol karšti ir patiekiami su įvairiausiais padažais, ryžiais ar soba (grikių miltų) makaronais.

 

Įdomu

Tempura tešloje galima volioti ne vien tradicines daržoves. Pastaruoju metu ypač populiaru tempura tešloje apkepti brokolius, žiedinius kopūstus, net nori lapų (jūržolės, skirtos sušiams gaminti) gabalėlius, cukinijų žiedus, bananų gabalėlius, alyvuoges, sūrį, mėsos, ypač paukštienos gabaliukus, lotosų šaknis.

Japonijoje dažnai įprastas aliejus maišomas su skrudintų sezamų aliejumi (santykiu 10:1), kad apkeptiems produktams suteikti gardaus skonio.

 

Mūsų patarimai

Prieš ruošdami tempura tešlą, iš pradžių pasiruoškite produktus, kuriuos ketinate kepti (pvz., plonai susipjaustykite daržoves ar pasmulkinkite žuvį), gerai įkaitinkite nemažą aliejaus kiekį (kepami produktai turi pilnai panirti į verdamą aliejų, tam geriausiai naudoti wok keptuvę, gruzdintuvę, puodą ar gilesnę keptuvę).

Produktus pjaustykite nedideliais, vieno kąsnio gabalėliais.

Tešlos lengvumui pilkite ne įprastą, o gazuotą mineralinį vandenį (ypač tinka lietuviškas „Vytautas“).

Tešlos neperplakite, maišykite greit ir vos keletą sekundžių, tik taip jūsų tešla bus itin traški. Perplakta tešla neiškeps traškiai, taps minkšta „pyraginė“.

Tešlos maišymui naudokite kuo šaltesnį, ledinį vandenį arba tešlą statykite į dubenį su ledukais. Tai taip pat svarbu, jei norite traškaus apvalkalo.

Produktus, pavoliotus tempura tešloje, kepkite neilgai, kad išsaugotumėte produktų skonines ir maistines savybes, priklausomai nuo storio ir sultingumo (pvz., salotos lapą pakaks kepti vos keletą sekundžių, o sultingą menkės gabalėlį – keletą minučių). Kepkite iki traškios ir dailiai auksinės spalvos plutelės. Iškepusius kąsnelius sudėkite ant popierinių rankšluosčių, kad susigertų riebalų perteklius.

 

Tempura tešlos gaminimas

Vieną pakelį (150 g) tempura mišinio sumaišykite su 210 ml ledinio vandens. Maišykite greit, vos keletą sekundžių, stenkitės neperplakti. Iš kart mirkykite paruoštus produktus ir kepkite.

Prie tempuroje apkeptų patiekalų mirkymui labai tinka įvairiausi Pantai padažai.

 

Tapk draugu Facebook tinkle