Mėsos iešmeliai su daržovėmis, kepti ant akmeninės kepimo lentos

 

 

Akmeninė kepimo lenta - tai puikus aksesuaras vasarą, kepant lauke ant griliaus. Nuostabi galimybė kepti produktus, kuriuos dažnai būna keblu iškepti ant grotelių – jūrų šukutes ir moliuskus, krevetes, žuvį, įvairias daržoves, mėsainius, mėsos kepsnius, dešreles ar net kiaušinius ir picą. Nesvarbu, ką bekeptumėte, šonkaulius ar daržovių mišinį, galite būti tikri, kad mėgausitės puikiai iškepusiu maistu. Kepimas ant akmeninės lentos užtikrins sultingą, gardų, sveikai ir tolygiai iškeptą maistą, be jokių svilėsių ir pridegusių paviršių, kaip kartais pasitaiko kepant ant grotelių. Akmeninę kepimo lentą patogu pasiimti į gamtą. Viskas, ką kepsite ant įkaitusio akmens, iškeps tolygiai, nesvils, neskrus, išliks sultinga ir gardu!

Siūlome idėją, kaip šią akmeninę kepimo lentą galite pritaikyti kepimui ant griliaus ar tiesiog, ant paprasčiausių grotelių virš karštų žarijų. Juk vasara - lauko kepsnių metas!

 

 

Reikės (kiekiai pagal valgytojų skaičių):

kalakutienos filė

prieskonių mišinio "Cafe de Paris"

2 valg. š. natūralaus jogurto

kiaulienos išpjovos

prieskonių mišinio "Amerikietiškam steikui"

2 valg. š. ypač tyro alyvuogių aliejaus

pievagrybių

saldžiųjų paprikų

1 jaunos cukinijos

smidrų

prieskonių mišinio "Daržovėms kepti"

Pantai Teriyaki padažo

Pantai saldaus čili padažo su citrinžolėmis

medinių iešmelių

akmeninės kepimo lentos

 

Pamarinuokite mėsą. Paukštieną ir kiaulieną supjaustykite nedideliais gabalėliais. Kalakutieną įtrinkite prieskoniais "Cafe de Paris" ir užpilkite jogurtu. Gerai išmaišykite.

 

 

Kiaulienos gabalėlius ištrinkite prieskonių mišiniu "Amerikietiškam steikui", užpilkite vos pašildytu alyvuogių aliejumi ir išmaišykite.

 

 

Palikite, kad pasimarinuotų 1 - 4 val.

Paprikas supjaustykite nedideliais kvadratėliais, pievagrybius, jei didesni, puselėmis ar ketvirčiais. Cukinijas supjaustykite maždaug 1 cm storio griežinėliais, smidrams, jei reikia, nupjaustykite sumedėjusius storesnius galus.

Kepsninėje ar griliuje užkurkite ugnį. Ant gerai įkaitusių žarijų dėkite groteles, o ant jų - akmeninę kepimo lentą. Ją reikia gerai įkaitinti. Paviršių galite šiek tiek patepti, pvz., rafinuotu dygminų aliejumi. Kaitinkite tol, kol užtiškęs vandens lašas ims čirkšti.

 

 

Ant medinių iešmelių pakaitomis suverkite kalakutieną ir paprikų gabalėlius, kiaulieną ir pievagrybius.

 

 

Ant įkaitusios akmeninės kepimo lentos sudėkite iešmelius su mėsa, šalia - cukinijų griežinėlius ir smidrus.

 

 

Kepkite vis pavartydami, kol tolygiai iškeps iš visų pusių.

 

 

Iškepusias daržoves ir mėsos iešmelius sudėkite į lėkštę. Dar karštas daržoves apšlakstykite alyvuogių aliejumi ir apibarstykite prieskonių mišiniu "Daržovėms kepti", kalakutienos iešmelius apliekite Pantai čili padažu su citrinžolėmis, o kiaulienos iešmelius - Pantai Teriyaki padažu. Laikas skanauti!

 

 

Akmeninė kepimo lenta kaista tolygiai ir ilgai išlaiko šilumą, tad jei iš anksto pasirūpinsite karštų žarijų gausa, ant jos galėsite kepti ilgą laiką. Kol kepsninėje rusena žarijos, tol ant akmens galite kepti tai, ką turite po ranka ar būsite pasiruošę - mėsos kepsnelius, pievagrybius, paprikas, baklažanus, žuvį, krevetes, pomidorus ir t.t. Kepti ant akmeninės kepimo lentos vienas malonumas!

 

Akmeninių kepimo lentų, Pantai Teriyaki ir Pantai čili padažų su citrinžolėmis bei prieskonių mišinių "Cafe de Paris", "Amerikietiškam steikui" bei "Daržovėms kepti" galite įsigyti visose parduotuvėse ALIEJUS. Skanių kepsnių!

 

Tapk draugu Facebook tinkle