Šalta vanilinė kava su kardamonais

 

 

Stipri, tonizuojanti, labai kvapni, iš ką tik sumaltų pupelių, bet tuo pačiu švelni bei gaivinanti kava karštą vasaros dieną, kas gi gali būti geriau? Siūlome pasigaminti nuostabios vanilinės kavos su kardamonais, kurie šį gėrimą praturtins ypatingu cinkeliu!

Reikia:

1,5 puodelio migdolų pieno

5 kardamonų ankštys

vanilės lazdelė

Kavai:

vienam litrui vandens:

20 g robusta kavos pupelių

70 g kavos pupelių "Guatemala Arabica Antigua Potrero"

rudojo cukraus arba agavų sirupo pagal skonį

daug ledukų

 

Kardamonų ankštis patraiškykite platesnio peilio plokštuma, kad šios atsidarytų (išbirusias sėklas galite taip pat šiek tiek  patraiškyti). Vanilės ankštį perpjaukite išilgai perpuse ir išskobkite.

Pieną ir grietinėlę supilkite į puodą, suberkite kardamonus (su visomis ankštimis), vanilių minkštimą ir pačią ankštį. Pakaitinkite, kol ims garuoti, užvirti neleiskite. Puodą nukaiskite, uždenkite dangčiu ir palikite 10 min., kad pritrauktų, o po to iškoškite, atvėsinkite ir padėkite nakčiai į šaldytuvą.

Kavos pupelių rūšis sumaišykite ir sumalkite (arba paprašykite, kad tai padarytų parduotuvėje ALIEJUS). Užplikykite vienu litru verdančio vandens (turėtų gautis maždaug 6 valgomieji šaukštai maltų kavos pupelių litrui vandens. Kavos stiprumą visuomet galite reguliuoti pagal savo poreikius, tačiau atminkite, kad skiesite ją pieno mišiniu ir ledukais). Pagal skonį pasaldinkite ir palikite, kad gerai pritrauktų (galite užpiltą ant tirščių laikyti, kol atvės). Nukoškite, atvėsinkite ir padėkite nakčiai į šaldytuvą.

Gaminkite šaltą kavą: beveik pilną aukštesnę stiklinę pridėkite ledukų, ant jų užpilkite stiprios juodos kavos, o ant viršaus - šliūksnį kvapnaus pieno grietinėlės mišinio. Skanaus!

 

Tapk draugu Facebook tinkle