Sojų pienas

 

 

Sojų pienas - gėrimas, gaminams iš vandenyje brinkintų ir sumaltų sojų pupelių. Geriamas vienas ir naudojamas maisto gamyboje. Siekiant suteikti geresnį skonį, į sojų pieną papildomai dedama druskos, cukraus, gardinama vanile, kakava, vaisių sultimis ir pan.

Daugeliu atveju sojų pienas receptuose gali pakeisti karvės pieną, jį vartoja laktozei alergiški žmonės bei veganai, vegetarai. Iš sojų pieno gaminama sojų varškė, sojų jogurtas, kefyras, grietinė net ledai. Pvz., kai kur kapučino kavą siūloma gaminti ne tik su karvės, bet ir su sojų pienu.

Sojų piene gausu baltymų, angliavandenių, šiek tiek riebalų, taip pat nemažai kalcio, magnio, geležies ir mangano.

 

 

Siūlome pasigaminti naminio sojų pieno, pasaldinto agavų siurpu bei pagardinto natūralia vanile, bei kakavos skonio sojų pieno, pagardinto cinamonu bei karbo (saldžiųjų ceratonijų) milteliais.

 

 

 

Sojų pienui reikia (apie 1 l pieno):

100 g sojų pupelių

1 l šaltinio arba virinto vandens

vanilės ankšties

karobo miltelių (pagal skonį)

agavų sirupo (pagal skonį)

1 cinamono lazdelės

drobinio audinio

 

Sojų pupeles užpilkite švariu vandeniu, kad apsemtų ir brinkinkite per naktį.

Išbrinkintas pupeles perplaukite po tekančiu vandeniu, jei reikia, išrinkite nusilupusias luobeles ir suberkite į elektrinį trintuvą. Įpilkite šiek tiek vandens ir trinkite iki visiškos tyrės. Gausite baltos spalvos tirštą masę (priklausomai nuo jūsų trintuvo, galite trinti dalimis, kad susitrintų kuo smulkiau), kurią supilkite į storadugnį puodą. Įmeskite išilgai perpjautą ir išskobtą vanilės ankštį (išskobtą minkštimą taip pat sumeskite į puodą) užpilkite vandeniu ir užvirinkite. Nuolat maišykite, nes kaitinama sojų masė svyla ir stebėkite kad užvirus neišbėgtų. Nugraibykite susidariusias tirštas putas ir sumažinę kaitrą, nuolat maišydami virkite apie 10 - 15 minučių.

Dar karštą nukoškite per drobinį audinį (tirščius gerai nuspauskite ir pasilikte), pagal skonį pasaldinkite agavų siurpu. Dalį karšto pieno pagardinkite karobo milteliais (įplakite plakimo šluotele) ir įmeskite cinamono lazdelę. Palikite, kad atvėstų. Skanaukite šiltą arba atšaldytą!

 

Iš atšaldyto sojų pieno galite pasigaminti gardų tirštą kokteilį, į 150 ml pieno įmaišę kupiną šaukštą chia (ispaninių šalavijų) sėklų, pabrinkinę apie valandą ir susluoksniavę su trintomis braškėmis. Gardus ir maistingas energijos užtaisas vasaros rytui!

 

 

 

Tirščiai, likę gaminant sojų pieną, vadinami okara ir yra itin populiarūs japnų virtuvėje. Juos šaldytuve galite laikyti iki 2 dienų ir suvartoti maišant į mėsos maltinius, blynų ar net pyragų tešlą. Tai labai geras baltymų šaltinis!

 

Visose parduotuvės ALIEJUS galite įsigyti organinių, nemodifikuotų sojų pupelių (daugiau infromacijos skaitykite www.organic.nl).

 

Tapk draugu Facebook tinkle