Žemės riešutų miltų sausainiai

 

 

Lengvi lyg pūkas, trapučiai, burnoje tirpstantys riešutiniai sausainėliai patiks ir dideliems, ir mažiems! Be miltų, su kokosų sviestu ir žemės riešutų miltais, ypač gardūs su žolelių arbata. Rekomenduojame!

 

Reikia

90 g minkšto sviesto

50 g kokosų sviesto*

90 g rudojo cukranendrių cukraus (arba Arenga palmių cukraus)

1 didelio kiaušinio

1 vanilės ankšties minkštimo (arba 1 arb. š. vanilės esencijos)

120 g maltų žemės riešutų

žiupsnelio rožinės Himalajų druskos

0,5 arb. š. kepimo miltelių

apie 40 g migdolų, anakardžių, žemės ar kitokių riešutų

 

*Kokosų sviestą labai lengva pasigaminti namie, tereiks kokoso riešutų drožlių ir elektrinio trintuvo. Kokosų drožles (pvz., 1 puodelį drožlių) suberkite į virtuvinį kombainą ir trinkite, kol drožlės virs drėgna, tiršta, tyrės konsistencijos mase (tai užtruks mažiau nei dvi minutes). Gautą sviestą sukrėskite į indelį ir laikykite kambario temperatūroje. Suvartokite per 3 - 5 dienas, naudokite kepinių, blynelių gardinimui, tepimui ant duonos ir pan.

Migdolus ar kitus riešutus, kuriuos naudosite, šiek tiek paskrudinkite 100 laipsnių temperatūros orkaitėje, kad pasidarytų traškūs (kepkite neilgai, 5 - 10 min.).

Minkštą sviestą ir kokosų sviestą ištrinkite su cukrumi iki purumo. Įmuškite kiaušinį ir gerai išplakite. Įmaišykite vanilės ankšties išskobtą minkštimą.

Maltus žemės riešutus sumaišykite su druska ir kepimo milteliais. Įmaišykite į sviesto - cukraus masę. Turite gauti minkštą, lengvai šaukštu maišomą tešlą.

Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių kaitros. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi. Paskrudintus riešutus pasmulkinkite peiliu.

Šaukšteliu dėkite po kauburėlį tešlos ant kepimo popieriaus, atitraukiant vienas kito didesniu atstumu (kepdami kauburėliai susileis, plėsis ir pūsis). Sudėję, pašaukite kepti. Praėjus 2 - 3 minutėms, kai tešla susileis ir išsiplės, skardą ištraukite iš orkaitės ir sausainių blynelius apibarstykite kapotais riešutais (dirbkite greit). Dėkite vėl kepti ir kepkite dar 10 - 12 minučių, kol sausainiai įgaus švleniai rusvą atspalvį. Išimkite iš orkaitės (kol karšti, sausainiai  minkšti ir sunkiai paimami!) ir atvėsinkite, o tuomet švelniai, medine mentele ar peiliuku nuimkite nuo skardos ir sudėkite į lėkštę. Skanaus!

 

 

Tapk draugu Facebook tinkle