Camambert sūris, keptas ant akmeninės kepimo lentos

 

 

Akmeninė kepimo lenta - tai nepamainomas dalykas virtuvėje. Maistas, kepamas ant įkaitusios lentos, iškepa tolygiai, nesvyla, neskrunda, lieka sultingas ir gardus! Kepimo akmuo prilyginamas ketui, šilumą paskirsto tolygiai ir išlaiko ilgą laiką. Ant akmeninės lentos iškeptas Camambert sūris, pagardintas čiobreliais, su balzaminiu kremu marinuotomis braškėmis bei kedrinėmis pinijomis, puikiai tiks svečiams pavaišinti, kol laukiate pagrindinio patiekalo. Jis ypač gardus, nes iškepęs tampa minkštas, kreminės tekstūros, o įkaitęs akmuo dar kurį laiką išlaiko šilumą ir neleidžia jam atvėsti. Labai tinka su baltos duonos skrebučiais, duonos lazdelėmis, trapučiais ar duoniukais prie gaivaus baltojo vyno taurės. Tokį sūrį, suvynioję į foliją, galite kepti ir gamtoje, akmeninę kepimo lentą padėję ant įkaitusio griliaus ar ant paprasčiausių grotelių virš įkaitusių žarijų. Rekomenduojame!

 

 

Reikia:

Camambert sūrio (vienam asmeniui 1 - 2 skridinėlių)

žiupsnio šviežių arba džiovintų čiobrelių

žiupsnio rožinių pipirų

lazdynų riešutų aliejaus pašlakstymui

saujos šviežių braškių, nuvalytų ir pasmulkintų

1 arb. š. rudojo cukranendrių cukraus

Varvello baltojo balzaminio kremo

kedrinių pinijų pabarstymui

baltos duonos

folijos

akmeninės kepimo lentos

 

Orkaitę įkaitinkite iki 200 laipsnių kaitros. Į šaltą orkaitę iš kart įdėkite akmeninę kepimo lentą ir palikite, kad įkaistų.

Braškes apiberkite ruduoju cukrumi, apipilkite baltu balzaminiu kremu ir palikite, kad pasimarinuotų.

Sūriui nulupkite pakuotę.  Aštriu peiliuku viršutinėje dalyje išpjaukite ertmę, plutelę nuimkite. Iš folijos padarykite dubenėlį ir įdėkite sūrį. Pabarstykite kapotais čiobreliais, apšlakstykite lazdynų riešutų aliejumi ir tarp pirštų sutrintais rožiniais pipirais.

 

 

Duoną supjaustykite pailgomis lazdelėmis. Ant įkaitusios akmeninės kepimo lentos dėkite sūrį (su folija), šalia sudėkite duonos gabalėlius. Kepkite apie 10 - 12 minučių, kol sūris suminkštės ir išsilydys. Stebėkite, kad duona per daug neparduotų, ją gali tekti išimti anksčiau nei sūrį.

Iškepusį sūrį patiekite su visa kepimo lenta, padėdami ją ant karščiui atsparaus paviršiaus (pvz., storos lentos), uždėkite marinuotų braškių, pabarstykite kedrų riešutėliais ir kabinkite duonos skrebučiais. Skanaus!

 

 

 

 

Tapk draugu Facebook tinkle