Kepti avinžirniai "Garam masala"

 

 

Dideli, labai maistingi, gardūs riešutų skonio žirniai naudojami patiems įvairiausiems patiekalams gaminti – sriuboms, salotoms, maltiniams (falafeliams), troškiniams, garnyrams, užkandžiams, desertams ir pan. Iš jų gaminami miltai, kuriais tirštinami padažai, jų maišoma į kepinius ir naudojami gaminant net kavos pakaitalus.

Parą pamirkyti ir orkaitėje kepti avinžirniai, pagardinti aromatinga prieskonių pasta - puikus užkandis, kai norisi ko nors skanaus. Greit ir nesudėtingai pagaminama sveikesnė alternatyva bulvių traškučiams, tikras vakarėlio gardėsis ar priedas prie alaus!

 

Reikia

avinžirnių, per naktį mirkytų vandenyje

indiškos "Garam masala" pastos

ypač tyro alyvuogių aliejaus "Casas de Hualdo Picual"

smulkios rožinės Himalajų druskos pagal skonį

 

Orkaitę įkaitinkite iki 200 laipsnių kaitros.

Avinžirnius nusausinkite, suberkite į dubenį ir išmaišykite su 1 - 2 šaukštais "Garam masala" pastos (pastos naudokite pagal skonį, priklausomai nuo žirnių kiekio).

 

 

Žirnius suberkite į skardą, išklotą kepimo popieriumi, paskleiskite lygiu sluoksniu, apšlakstykite alyvuogių aliejumi ir pašaukite į orkaitę. Kepkite vis pamaišydami, apie 40 - 50 minučių, kol apskrus ir liks sausi. Pagal skonį pagardinkite druska (jei reikia) ir patiekite šiltus arba šaltus. Skanaus!

 

Tapk draugu Facebook tinkle