Moliūgų sėklų aliejuje marinuotas varškės sūris

Įprastas lietuviškas varškės sūris, parą palaikytas sūryme, o po to marinuotas moliūgų aliejuje, ypač šviežiai spaustame, kartu su prieskoniais ir česnakais, nuostabiai dera su salotomis ar ant baltos duonos skrebučio su šviežiais ar džiovintais pomidorais ir alyvuogėmis... Išbandykite!

 

 

Reikia

1 lietuviško varškės sūrio

rožinės Himalajų druskos

200 - 250 ml moliūgų sėklų aliejaus

2 valg. š. prieskonių mišinio "Fusilli Mediterranea" arba "Pesto alla Siciliana"

2 skiltelių česnako

šviežių bazilikų

 

Sūrį įdėkite į sandariai uždaromą indą it užpilkite druskos sūrymu, kad apsemtų (litrui vandens naudokite tris nubrauktus šaukštus druskos). Uždenkite ir parą laikykite šaldytuve. Išėmę iš sūrimo, nusausinkite ir supjaustykite nedideliais kubeliais. Sudėkite juos į stiklainį, užberkite prieskonių, įdėkite traiškyto česnako, bazilikų ir užpilkite moliūgų aliejumi. Stiklainį sandariai uždarykite ir laikykite šaldytuve. Skanaukite po 1 - 2 parų ir suvartokite per 7 - 10 dienų.

Ypač gardu su minėtais prieskoniais, kurių sudėtyje yra džiovintų alyvuogių. Išbrinkusios aliejuje, jos suteikia ypatingo cinkelio!

Sūrį trupinkite ant mėgstamų salotų (pvz., graikiškų), valgykite su keptais burokėliais, vytintu kumpiu ar ant baltos duonos su pomidorais, likusį moliūgų aliejų naudokite salotoms...

Patarimas: vietoj varškės sūrio galite naudoti brinzos ar fetos sūrį, tik jų jau nereikia mirkyti sūryme...

 

 

Tapk draugu Facebook tinkle