Ryžių popieriaus suktinukai "spring rolls" su rūkyta vištiena, kriaušėmis ir smidrais

 

 

 

Suktinukai, dar vadinami "spring rolls" (pavasariniai suktinukai) arba "summer rolls" (vasariniai suktinukai) itin populiarūs Azijos virtuvėje. Tai sveikas, greit pagaminamas ir lengvas užkandis, labai tinkantis pavasario ar vasaros popietėms, draugų vakarėliams.  Į ploną, beveik permatomą ryžių popierių vyniojamos šiaudeliais pjaustytos daržovės (morkos, agurkai, baltieji ridikai, kopūstai, avokadai, salierų stiebai ir t.t.), salotų lapai, daigintos pupelės, žalumynai (bazilikai, petražolės, mėtos, kalendros ir t.t.), vaisiai, grybai, plonieji ryžių makaronai, kepta ar virta paukštiena, kiauliena ir jūros gėrybės. Didžiąją vyniojamų produktų dalį sudaro daržovės, o mažąją – mėsos produktai. Paruošti „spring rolls“ niekaip negali apsieti be padažų, tai būtinas ir svarbus priedas!

Siūlome pasigaminti suktinukų su salotomis, parūkyta vištiena, kriaušėmis, smidrais ir šviežiais agurkais. O prie šių "spring rolls" labai tiks tailandietiški padažai - saldus čili padažas vištienai ir saldus čili padažas su imbierais.

Pagaminti šiuos suktinukus labai nesudėtinga, o atsispirti neįmanoma!

 

 

 

Reikia: (apytikriai 3 suktinukams)

ryžių popieriaus suktinukams

rūkytos vištienos (vienos stambios blauzdelės)

1 kriaušės

salotų lapų

šviežių baltųjų smidrų

pusės ilgojo šviežio agurko

saldaus čili padažo vištienai, padažo su imbierais ar kitokio mėgstamo "Pantai" padažo mirkymui

 

Kriaušei, agurkui ir smidrams nuskuskite žievelę (jei naudosite žaliuosius smidrus, skusti nereikės) ir supjaustykite siauromis juostelėmis. 

Pasiruoškite dubenį su drungnu vandeniu ryžių popieriui mirkyti.

Ant stalo ar lentutės susidėkite visus produktus.

 

 

Imkite ryžių popieriaus lapą ir trumpam merkite į vandenį. Klokite ant stalo. Į vidurį dėkite salotų lapus, o ant jų - vištieną, kriaušių, smidrų ir agurkų juosteles. Smidrus prieš dedant galite perpjauti išilgai per pusę. Susukite apvalų standų suktinuką. Sukite standžiai, bet tuo pačiu saugokite, kad nesuplyštų. Taip paruoškite likusius suktinukus.

Paruoštus perpjaukite pusiau ir patiekite. Valgant suktinukai mirkomi į padažus. Skanaus!

 

Tapk draugu Facebook tinkle