Skrebučiai su keptais moliūgais ir alyvuogių aliejumi

Su česnaku ir itin kvapniais itališkais prieskoniais trumpai pakepti moliūgų kubeliai su gardžiu rikotos sūriu, apšlakstyti aromatingu ir švelniu ypač tyru ispanišku alyvuogių aliejumi "Arbequina" nuostabiai dera ant skrudintos baltos duonos. Puikus rudens popiečio, pavakario, o gal vakarėlio užkandis!

 

 

Reikia

šviežio moliūgo

alyvuogių aliejaus kepimui

keletos skiltelių česnako

itališko prieskonių mišinio "Spaghettata Porcini/Tartufi" (su baravykais ir trumais)

rikotos sūrio

ypač tyro alyvuogių aliejaus "Casas de Hualdo Arbequina"

baltos duonos (prancūziško batono arba "ciabatta" duonos)

druskos ir maltų pipirų, šviežių petražolių

Moliūgą nulupkite, išvalykite sėklas ir supjaustykite nedideliais kubeliais. Česnaką smulkiai sukapokite. Keptuvėje įkaitinkite šliūksnį alyvuogių aliejaus ir suberkite česnakus. Šiems pakvipus ir šiek tiek suminkštėjus, suberkite moliūgus. Kepkite neilgai, kol vos suminkštės. Įberkite šaukštą (priklausomai nuo to, kiek turite moliūgo) prieskonių mišinio su grybais ir dar šiek tiek pakepkite, kol prieksoniai išbrinks ir ims kvepėti. Moliūgas turi likti tvirtas, neperkepkite.

Baltą duoną supjaustykite riekelėmis, apšlakstykite ypač tyru alyvuogių aliejumi ir sudėję ant kepimo skardos trumpam pašaukite į 200 laipsnių kaitros orkaitę, kol apskrus.

Ant skrebučių tepkite sluoksnį rikotos sūrio, uždėkite keptų moliūgų, pagal skonį pabarstykite druska ir šviežiai maltais pipirais ir gausiai apšlakstykite ypač tyru alyvuogių aliejumi "Arbequina". Puoškite petražolėmis ir skanaus!

 

Tapk draugu Facebook tinkle