Baltieji fungus grybai

 
Apie produktą:
Baltieji fungus grybai kinų medicinoje vertinami dėl savo priešuždegiminių savybių. Šioje šalyje šie grybai daugiausiai naudojami saldžiųjų sriubų gaminimui.

 

Baltieji fungus grybai (lot. Tremella fuciformis), dar vadinami snieginiais grybais (angl. snow fungus), sidabrinėmis ausimis, baltaisiais želė grybais, yra grybų rūšis, savaime auganti tropiniuose regionuose ant plačialapių medžių negyvų šakų. Kinijoje šie grybai jau keletą šimtmečių plačiai auginami pramoniniu būdu ir vartojami maistui bei medicinoje.

Grybų vaisiakūniai gelsvai balti, didelių garbanotų lapų pavidalo, kietos želė tekstūros, neutralaus skonio ir kvapo. Gardžiai traškius baltuosius grybus mums daugiausiai įprasta skanauti kinų restoranuose, kur šie grybai patiekiami pikantiškose saldžiai rūgščiose ar aštriose vištienos ar jūros gėrybių sriubose. Šiuos grybus labai nesudėtinga paruošti, jie gardūs ir tinka tiek saldžioms vaisinėms, tiek pikantiškoms sriuboms ruošti.

 

Įdomu

Kinijoje ir Japonijoje šie grybai naudojami grožiui puoselėti. Manoma, kad jie padidina drėgmės sulaikymą odoje, mažina naujų raukšlelių susidarymą, lygina smulkias raukšleles. Stiprus antioksidantas, esantis snieginiuose grybuose, ypač teigiamai veikia odą.

 

Mūsų patarimai

Kaip paruošti džiovintus baltuosius fungus grybus:

grybus užmerkite didesniame karšto vandens kiekyje (kad pilnai būtų apsemti) ir palikite mirkti 30 – 60 min., kol suminkštės ir taps beveik permatomi. Brinkdami šie grybai sugeria skystį, jų tūris padidėja 3 – 4 kartus, į tai atsižvelkite gamindami.

Išmirkusiems grybams (jei tai vientisas apvalus grybas) išpjaukite standų pagrindą, iš kurio yra išaugę minkšti garbanoti tarsi lapai. Likusią dalį rankomis suplėšykite mažesniais gabalėliais, švariai nuplaukite ir apdžiovinkite. Grybai paruošti dėti į patiekalus. Verdant sriubą, šiuos grybus dėkite virti kartu si kitais produktais, pvz., vištiena ir daržovėmis.

 

Šie grybai ypač dera su kriaušėmis, labai gardi saldi baltųjų fungus grybų sriuba su kriaušėmis ir ruduoju cukrumi:

2 kriaušes nulupkite, išpjaukite sėklalizdžius ir supjaustykite kubeliais.

2 – 3 gabalėlius džiovintų baltųjų fungus grybų išmirkykite ir paruoškite pagal aukščiau aprašytus nurodymus.

Maždaug 5 puodelius vandens supilkite į puodą, sudėkite kriaušes, saują stambių razinų, snieginius grybus, pagal skonį pasaldinkite ruduoju cukrumi ir užvirkite. Sumažinę kaitrą, virkite apie pusvalandį. Į lėkštę įpylę sriubos su vaisiais ir grybais, viršų pabarstykite migdolų plokštelėmis ir patiekite...

 

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle