Jūros kopūstai

 
 
Apie produktą:
Jūros kopūstai, dar vadinami laminarijomis, daugiamečiai vandens augalai, augantys 4 – 10 metrų gylyje Baltosios, Juodosios, Japonų ir Ochotsko jūrų gelmėse. Jų yra apie trisdešimt rūšių ir daugelis jų nuo seniausių laikų vartojamos maistui. Jūros kopūstai pasižymi unikalia chemine sudėtimi – itin dideliu kiekiu aminorūgščių, vitaminų ir mikroelementų, tai puikus maistinio jodo šaltinis. Pagal turimus kiekybinius ir kokybinius baltymų ir angliavandenių rodiklius jūros kopūstai nusileidžia maisto produktams, pagamintiems iš žemės augalų, tačiau šie produktai turi savybių, kurių neturi kiti produktai. 
 

Dėka sudėtyje esančių nemažo kiekio biologiškai veikliųjų medžiagų -  alginatų, jūros kopūstai turi savybę absorbuoti itin didelį kiekį vandens, tuo pačiu surenkant iš žmogaus organizmo sunkiuosius metalus, organinės kilmės toksines medžiagas ir šlakus. Jūros kopūstai savo sudėtimi iš kitų augalinių produktų išsiskiria tik jūriniams augalams būdingomis medžiagomis, tokiomis kaip  agaras,  algino rūgštis ir kt. Šiuose augaluose mikro ir makroelementų kiekiai ženkliai didesni nei kituose, antžeminiuose maisto produktuose.

Jūros kopūstuose itin gausu magnio, sieros, bromo, jodo, boro, kalcio, fosforo, vario, chromo ir kt., o taip pat provitamino A, vitaminų B1, B12, C, D, K, PP ir kt.

Jau senovės Kinijos ir Japonijos gydytojai šį jūros augalą vadino jūros ženšeniu, nes žinojo, kad laminarijų arba jūros kopūstų vartojimas padeda žmonėms atgauti jėgas.

Mūsų patarimai

Prieš vartojant džiovintus jūros kopūstus, pamirkykite juos šaltame ar šiltame vandenyje (karštas vanduo ar terminis apdorojimas suardo jodą), kol suminkštės, susmulkinkite ir naudokite šaltiems patiekalams ruošti – salotoms, užtepams, kiaušinių patiekalams, garnyrams ir t.t.

 

Jūros kopūstus galima vartoti ir džiovintus. Vieną ar du kartus per savaitę profilaktiškai rekomenduojama suvalgyti šaukštą džiovintų jūros kopūstų (prieš tai juos susmulkinus).

 

Grybų salotos su jūros kopūstais

100 g konservuotų ar apvirtų grybų

35 g džiovintų jūros kopūstų

5 maži marinuoti agurkėliai

1 svogūnas

2/3 stiklinės augalinio aliejaus

citrinų sulčių

druska ir malti pipirai pagal skonį

Jūros kopūstus išmirkykite šaltame vandenyje, kol suminkštės ir susmulkinkite. Grybus susmulkinkite ir pakepkite ant trupučio aliejaus. Dubenyje sumaišykite, grybus, smulkintą svogūną, smulkintus jūros kopūstus, smulkiai supjaustytus agurkėlius. Pagal skonį pagardinkite citrinų sultimis, druska ir maltais pipirais. Užpilkite aliejaus, gerai išmaišykite ir aptiekit su duona. Skanaus!

 

Jūros kopūstų – putpelių kiaušinių salotos

150 g mirkytų jūros kopūstų

1 – 2 svogūnai

aliejaus svogūnams apkepti

10 putpelių kiaušinių

½ citrinos sultys

maltų juodųjų pipirų ir druskos pagal skonį

Putpelių kiaušinius išvirkite, jūros kopūstus pasmulkinkite. Svogūną susmulkinkite ir apkepkit aliejuje, kol suminkštės. Dubenyje sumaišykite jūros kopūstus, per pusę perpjautus kiaušinius ir svogūnus, pagal skonį pagardinkite citrinos sultimis, druska ir maltais pipirais. Skanaus!

 

Jūros kopūstų salotos su rūkyta žuvimi

200 g mirkytų jūros kopūstų, pasmulkintų

50 g rūkytos žuvies be kaulų

1 virtas kiaušinis

½ šviežio agurko

1 marinuotas agurkas

2 valg. š. virtų ryžių

kapotų šviežių petražolių

majonezo

Viską išmaišykite, užpilkite majonezu ir patiekite. Skanaus!

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle