Skrudintos jūržolės

 
Apie produktą:
Jūržolėse nemažai biologiškai aktyvių medžiagų - baltymų, vitaminų (ypač A, C, E, K, B1, B2 ir kt.), mineralų (jodo, geležies, cinko, magnio, seleno ir kt.), amino rūgščių bei kitų medžiagų, kurių negaunama su kitais maisto produktais. Svarbu tai, jog mineralinės medžiagos jūržolėse yra lengvai įsisavinamos formos ir žmogaus organizmas jas pilnai sunaudoja svarbiausioms funkcijoms palaikyti.
 

 

Jūržolės – raudonųjų dumblių rūšis, natūraliai auganti prie Japonijos krantų bei aplink Britų salyną. Angliškai vadinami laver, japoniškai – nori, šie dumbliai japonų, škotų ir britų - vienas seniausiai vertinamų augalinės kilmės delikatesų.

Šiandien jūržolės plačiai auginamos pramoniniu būdu ne tik Japonijoje, bet ir Kinijoje, Korėjoje bei Vietname.

Lyginant su kitomis dumblių rūšimis, šios jūrų daržovės labiausiai vertinamos dėl itin turtingos maistinės sudėties. Sudėtyje esantis vitaminas A

Gerai žinomi nori lakštai, iš kurių gaminami suši ritinėliai, ne vienintelis būdas, kaip patiekti ar valgyti jūržoles. Mes siūlome alternatyvą greitiems užkandžiams (ypač kaloringiems bulvių ar kukurūzų traškučiams) ir raginame paskanauti traškių ir labai gardžių, vos pasūdytų skrudintų jūržolių, pagardintų kukurūzų, alyvuogių, perilių ar sezamų aliejumi, supjaustytų didesniais ir visai mažučiais lapeliais, supakuotais patogiose dėžutėse. O gal geriau rinksitės susmulkintas siauromis juostelėmis ir paskanintas kari, čili prieskoniais bei sezamo sėklomis, tinkančias ne tik valgyti vienas, bet ir barstyti ant salotų? Spręsti jums...

 

 

Įdomu

Britų salyno šiaurinėje dalyje renkamos natūraliai augančios jūržolės, kurios verdamos vandenyje, po to nusunkiamos, įmaišoma sviesto, pakepinama ir įpilama apelsinų sulčių. Gauta tiršta tamsi tyrė naudojama košėms gardinti, o daugiausiai – tamsiai jūržolių (angl. laverbread) duonai kepti. Konservuotos jūržolių tyrės galima nusipirkti Didžiosios Britanijos parduotuvėse.

Mūsų patarimai

Korėjietiškai marinuoti agurkai ir avokadai su jūržolėmis

½ avokado

½ ilgojo agurko

2 dėžutės mažų skrudintų jūržolių lapelių, apie 10 g (arba gera sauja juostelėmis smulkintų jūržolių)

1 valg. š. sojų padažo

2 valg. š. skrudintų sezamų aliejaus

½ arb. š. cukraus

1 arb. š. sezamo sėklų

Avokadą ir agurką supjaustykite nedideliais gabalėliais ir sudėkite į dubenį.

Sojų padažą sumaišykite su sezamų aliejumi ir cukrumi. Užpilkite ant daržovių, išmaišykite ir palikite, kad pasimarinuotų (apie 15 min.).

Skrudintas jūržoles sulaužykite mažais gabalėliais ir užbarstykite ant salotų. Viršų pabarstykite sezamo sėklomis ir skanaukite...

 

Duoniukų užkandis su jūržolėmis

10 duoniukų (sausučių „duonelės“)

2 valg. š. tepamo sūrio (ar bet kokio kitokio kreminio minkšto sūrio)

gabalėlis rūkytos lašišos

5 maži lapeliai jūržolių

Duoniukus sudėkite į lėkštę. Jūržoles sulaužykite sausučių dydžio gabalėliais ir išdėliokite ant jų.

Ant kiekvieno užtepkite šiek tiek sūrio (tepkite tiesiai ant jūržolių lakštų), ant viršaus uždėkite po gabalėlį rūkytos lašišos. Skanaus!

 

Jūržolių - morkų salotos

gera sauja skrudintų jūržolių "Spicy"

1 arb. š. skrudintų sezamų aliejaus

1/2 puodelio plonais šiaudeliais pjaustytų morkų

2 arb. š. ryžių acto

maltų baltųjų pipirų pagal skonį

rožinės Himalajų druskos pagal skonį

skrudintų sezamų sėklų viršui pabarstyti

Keptuvėje ant skrudintų sezamų aliejaus, trumpai pakepkite morkas, kol šiek tiek suminkštės.

Į dubenį sudėkite apkepas morkas, skrudintas jūržoles, pašlakstykite actu, pabarstykite druska (atsižvelkite, kad jūržolės jau yra pasūdytos) ir maltais pipirais. Švelniai išmaišykite, viršų pabarstykite skrudintomis sezamų sėklomis ir patiekite.

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju

 

Tapk draugu Facebook tinkle