Jūržolės MAKI ir TEMAKI sušiams gaminti

 
Apie produktą:
Siūlome jūržoles maki ir temaki sušių sukimui. Jūržolių lapai yra tokio dydžio, jog visiškai tinka būtent šių sušių gamybai. Šie dumbliai gaminami iš raudonųjų jūrinių dumblių, kurie nuplaunami, susmulkinami, o gauta minkšta masė popieriaus plonumo sluoksniu klojama ant bambukinių kilimėlių ir džiovinama. Išdžiūvę lapai kepinami, džiovinami ir supjaustomi tam tikro dydžio lapais. Jūržolės pasižymi savitu skoniu, turi daug baltymų ir vitaminų, šiuos lapus galima pjaustyti mažesniais gabalėliais ir naudoti kaip ryžių, salotų ar sriubų pagardą.
 

 

Sušiai – garsiausi Japonijos virtuvės patiekalai, kurių atsiradimas siejamas su tos šalies klimatinėmis sąlygomis bei geografine padėtimi. Japonijos salas supančiame vandenyne bei jūrose esanti žuvies ir jūros gėrybių gausa, o palankios klimato sąlygos ryžių auginimui, išgarsino šiandien visame pasaulyje populiarų patiekalą.

Išvertus iš japonų kalbos, sušio pavadinimas reiškia „konservuota žuvis“ arba „ryžiuose ir druskoje fermentuota žuvis“. Manoma, kad Japonijoje jie pradėti gaminti IX amžiuje.

Sušiai – tai ne vien maistas, tai menas ir savotiška filosofija. Tai gardus ir sveikas patiekalas, lengvas, skrandžio nepakraunantis maistas, suteikiantis nemažai energijos. Žuvyje, kuri dažniausiai naudojama sušių gamybai, gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų, ryžiai – sudėtinių angliavandenių, mineralų, ląstelienos bei vitaminų šaltinis, o jūržolės, naudojamos sušiams formuoti, taip pat nenusileidžia vitaminų, mineralų, ypač jodo gausa.

Skiriamos trys pagrindinės suši rūšys – NIGIRI (rankomis sulipintas ryžių ritinėlis, uždengtas žuvies ar omleto gabalėliu), kuris, pagal tai, iš ko pagamintas skirstomas dar į keletą rūšių; MAKI suši (jūržolės arba nori labai užpildyti ryžiais, įvairiais priedais ir susukti į ritinėlį) bei TEMAKI suši, pažodžiui išvertus, „rankomis padarytas ritinėlis“, jūros dumblio lakštas, suvyniotas piltuvėlio forma ir prikimštas ryžiais, žuvimi, jūros gėrybėmis ir salotų lapu.

 

Mūsų patarimai

Temaki suši gaminimas (žiūrėkite iliustraciją žemiau)

1. Temaki sušiams naudojama pusė standartinio nori lapo. Mūsų siūlomi jūržolių lapai jau yra būtent tokio dydžio, kokio reikia temaki sušiams gaminti.

2. Padėkite prieš save jūržolės lapą ir vieną jo pusę išklokite ryžiais. Prieš imdami ryžius į rankas, suvilgykite jas vandeniu. Vienam temaki sušiui reikia maždaug 60 g ryžių.

3. Ant ryžių dėkite norimą įdarą.

4. Jūržolės lapą su ryžiais ir įdaru susukite kūgio forma.

5. Vienu ryžio grūdu suklijuokite jūržolės lapo kraštus.

 

 

Ryžių paruošimas maki ar temaki sušių gaminimui

Ryžius prieš virdami gerai nuplaukite po šaltu tekančiu vandeniu, kol vanduo taps skaidrus.

Į puodą įpilkite 2 stiklines lipnių ryžių arba ryžių sušiams ir užpilkite 2,5 šalto vandens. Puodą uždenkite dangčiu ir užkaiskite.

8 minutes ryžius virkite ant kaitrios ugnies, po to kaitrą sumažinkite ir virkite dar 10 min. Verdant, ryžių nenudenkite.

Nukaiskite puodą ir palikite pusvalandžiui pastovėti.

Po pusvalandžio dar karštus ryžius užpilkite pagardintu ryžių actu sušiams (arba 100 g ryžių acto sumaišykite su 50 g cukraus ir žiupsneliu druskos) ir išmaišykite. Palaukite, kol atvės ir sukite ritinėlius.

 

Informacija bei sušių gaminimo nuotrauka iš knygos „Sushi. Nuo A iki Z. Lengva, skanu, paprasta“, sudarytoja R. Nagelytė, Obuolys, 2011 m.

 

Tapk draugu Facebook tinkle